Soulcatcher

Soulcatcher's Complete Waste of Time

najnowszepolecanepopularne

Gry MMO w które grałem i jak się w nich bawiłem (wersja uaktualniona 2014).

The Man Who Sold the World – Nirvana

Jesień i zima 2011 – gry komputerowe w które warto zagrać.

google.com - Google European Headquarters przez dziurkę od klucza

Piksele - czy warto lubić polskie filmy?

Mapa ludzkich przyjaźni

Muzeum Lotnictwa Kraków

Krakowskie Muzeum Lotnictwa to nic nowego, pamiętam go jeszcze z czasów swojego dzieciństwa gdy śliczne błyszczące  rosyjskie odrzutowe MiGi wydawały mi się co najmniej rakietami kosmicznymi. Ostatnio dodano jednak nowy budynek i powiększono ekspozycję, wybrałem się więc zweryfikować swoje młodzieńcze sny o lataniu. Muzeum nie powala na kolana ale dla miłośnika awiacji z pewnością będzie bardzo ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem.

czytaj dalejSoulcatcher
3 października 2010 - 21:55

Sałatka Grecka - wspomnienie lata

Dla mnie sałatka grecka zawsze będzie kojarzyć się z ciepłą letnią pogodą i wygrzanymi na słońcu pomidorami. Teraz po sierpniowym skwarze zostały tylko wspomnienia ale jako że zasugerowaliście sałatkę grecką zajmijmy się tym nieskomplikowanym i bardzo smacznym dodatkiem.

czytaj dalejSoulcatcher
3 października 2010 - 21:00

RUSE - new traditionalists w strategii

Soulcatcher ocenia: R.U.S.E.
88

RUSE jest odpowiedzią na pytanie jakie nurtuje mnie od dosyć dawna, mianowicie: Czy można wymyślić coś nowego w dziedzinie strategicznych gier wojennych?. 

Odpowiedź którą otrzymałem, zadawala mnie. RUSE wnosi sporo świeżego powiewu w lekko zatęchły klimat strategii i nadal powinna dać sporo dobrej zabawy miłośnikom klasycznej rozgrywki. A co ważne jest to gra dobrze, starannie i pomysłowo zrobiona.

czytaj dalejSoulcatcher
24 września 2010 - 00:36

Fasolka po bretońsku i nie po bretońsku w 7 minut

Dzisiaj zgodnie z zasadami, potrawa do przygotowania natychmiast, łatwa i smaczna. Nie będzie to ta sama fasolka którą serwowała wam wasza mama, to fasolka ekspresowa a'la Soulcatcher w 7 minut.

czytaj dalejSoulcatcher
23 września 2010 - 22:55

GRY-OnLine S.A. szuka programistów

Mamy dwie poważne oferty pracy dla programistów. Jedna dotyczy człowieka z większym doświadczeniem, druga stawia nieco niższe wymagania. Poza tym co napisane w ogłoszeniu o pracę, od siebie dodam że preferujemy osoby chcące się zaangażować w tworzenie serwisów gry-online.pl.

Nasz zespół składa się z osób o różnym poziomie doświadczenia i wiedzy, ale łączy nas właśnie to że przychodzimy do pracy chcąc, uczyć się, tworzyć i ulepszać serwisy www.gry-online.pl a nie przesiedzieć 8 godzin.

Więcej szczegółów znajdziecie na https://firma.gry-online.pl/praca/

Zapraszam

czytaj dalejSoulcatcher
23 września 2010 - 19:36

Kasia Kowalska w reklamie banku Millennium

Piosenkarka, autorka tekstów, producentka i kompozytorka Kasia Kowalska ostatnio jakoś zniknęła ze sceny muzycznej. Niby pojawiły się jakieś single, dostała dwie nagrody muzyczne i platynową płytę ale ostatni album pochodzi z 2008 roku. Bardzo się ucieszyłem gdy usłyszałem ją w naprawdę dobrej, rytmicznej i stylowej kompozycji "Twój czas". Nawet nie przeszkadza mi że jest to reklama banku i utwór w całości został napisany, zaaranżowany na potrzeby kampanii reklamowej. I tak jest super. Gdybym dostał do ręki całą taką płytę to bym zwariował z radości. Zapraszam na chórki, klaskanie i nowoczesna stylizację rytmów lat 60, dawaj Kaśka, dawaj ...

czytaj dalejSoulcatcher
21 września 2010 - 23:28

Jimi Hendrix - Grand Master of Electric Guitar

Drogie dzieci, dawno temu zanim smok Justin Bieber i czarownica Hannah Montana splądrowali krainę zwaną Muzyka Rockowa, żył w Neverlandii wielki mistrz gitary elektrycznej, kreator magicznych riffów, wielki Jimi Hendrix. Właśnie minęła 40 rocznica jego śmierci. Tak wiem 40 lat to wieczność, ale dla mnie jego legenda nigdy nie umrze. Klimat wykonywanych przez niego utworów elektryzuje mnie, zachwyca i wzrusza do dziś.

czytaj dalejSoulcatcher
19 września 2010 - 21:54

Granie w gry FPS polepsza zdolność podejmowania decyzji w prawdziwym życiu.

Jak zapewne przekonaliście się już sami, do każdej nawet najdziwniejszej tezy można znaleźć odpowiednie dowody naukowe. Nie wiem czy w tym wypadku teoria jest naciągana ale do mnie to nawet przemawia. Badacze z amerykańskiego University of Rochester spróbowali udowodnić tezę że granie w szczególny rodzaj gier jakim są FPSy polepsza zdolność do szybkiego podejmowania decyzji dzięki ulepszonej umiejętności szybkiego i wydajnego  gromadzenia i analizy elementów składających się na problem.

czytaj dalejSoulcatcher
18 września 2010 - 20:18

Drakensang: The River of Time - jak solidny niemiecki samochód

Soulcatcher ocenia: Drakensang: The River of Time
81

Jeżeli moglibyśmy porównać grę do samochodu, Drakensang: The River of Time jest jak solidna niemiecka maszyna. Brak mu włoskiej stylistyki, japońskiej technologii, amerykańskiego szaleństwa czy francuskiej finezji ale za to będziemy nim jeździli długo i komfortowo. Ci z was którzy grali w poprzednie gry z serii mniej więcej wiedzą czego mogą się spodziewać, co którzy nie grali dostaną solidnie zrobionego cRPGa w starym stylu z dosyć ładną i nowoczesną grafiką lecz bez niczego co mogło by specjalnie zaskoczyć.

czytaj dalejSoulcatcher
18 września 2010 - 18:29

Najlepsze gry ostatnich 10 lat według poradników na gry-online.pl

Jest wiele przebiegłych metod przygotowywania rankingów na najlepsze gry. Dzisiaj oryginalne zestawienie 50 tytułów gier do których poradniki były najczęściej pobierane z serwisów gry-online.pl. Jest to zestawienie o tyle ciekawe gdyż wyróżnia gry na tyle złożone że ludzie odczuwają potrzebę skorzystania z poradnika. W jakiś sposób jest to gwarancja tego że gra jest ciekawa i warta uwagi.

Zapraszam więc do lektury poniższej listy, być może znajdziecie na niej coś ciekawego w co jeszcze nie graliście. Należy pamiętać że zestawienie trzeba traktować orientacyjne gdyż razem z rosnącą co roku popularnością naszych serwisów gry nowsze są z natury rzeczy popularniejsze niż gdy będące hitami lata temu.

czytaj dalejSoulcatcher
16 września 2010 - 00:51