Wyciek fragmentu scenariusza Star Wars: Episode VIII? [MOŻLIWE SPOILERY] - Gameplay - 30 sierpnia 2016

Wyciek fragmentu scenariusza Star Wars: Episode VIII? [MOŻLIWE SPOILERY]

Prowadzący kanał Star Wars Theory w serwisie YouTube dotarli rzekomo do scenariusza ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Przeczytany przez nich fragment (wideo załączamy poniżej) ujawnia kluczowe informacje na temat rodzinnych konotacji Luke’a Skywalkera. I choć podane szczegóły nie zostały w żaden sposób potwierdzone, odradzamy czytanie dalszej części tej wiadomości, jeżeli nie zamierzacie psuć sobie zabawy przed zaplanowaną na końcówkę przyszłego roku premierą Star Wars: Episode VIII.

UWAGA, SPOILERY!

Przytoczony fragment scenariusza, swoją drogą bardziej przywodzący na myśl prozę aniżeli filmowy skrypt, skupia się na spotkaniu twarzą w twarz Luke’a Skywalkera i Snoke’a – Naczelnego Wodza Najwyższego Porządku i mistrza Kylo Rena. W jego trakcie Snoke zdradza Luke’owi, że widział się kiedyś z jego ojcem, Anakinem Skywalkerem. Gdy Luke prosi o szczegóły, Snoke stwierdza – choć nie robi tego wprost – że to on dał światu przyszłego Dartha Vadera.

Biorąc pod uwagę wielokrotnie wytykaną, dużą ilość fabularnych podobieństw między Przebudzeniem Mocy a Nową nadzieją, jest to bardzo prawdopodobny zwrot akcji (Luke dowiaduje się, że Darth Vader to jego ojciec w Imperium kontratakuje, a więc drugiej części oryginalnej trylogii). W tej samej scenie dowiadujemy się również, że Rey została po raz kolejny porwana, aby doprowadzić Luke’a Skywalkera przed oblicze Snoke’a.

Tożsamość ojca Anakina Skywalkera to jedna z największych tajemnic Gwiezdnych wojen. W Mrocznym Widmie jego matka, Shmi, sugeruje, że Anakin nie ma biologicznego ojca, co mogłoby świadczyć o nietradycyjnym rozwoju wydarzeń, na wzór niepokalanego poczęcia. Jednocześnie nie wiemy zbyt wiele o samym Snoke’u. Pewne jest tak naprawdę jedynie to, że jest istotą wiekową i wielokrotnie odcisnął już swoje piętno na historii odległej Galaktyki.

Premierę Star Wars: Episode VIII zaplanowano na 14 grudnia 2017 roku. Reżyserem filmu jest Rian Johnson, mający w dorobku m.in. Looper – Pętlę czasu, Niesamowitych braci Bloom i udział w pracach nad serialem Breaking Bad. W obsadzie ósemki, oprócz Daisy Ridley, Johna Boyegi, Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Lupity Nyong’o i Gwendoliny Christie, znajdują się także Benicio del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie po raz kolejny John Williams.

Gameplay
30 sierpnia 2016 - 14:57