W Transformers: The Last Knight Hitler zdobędzie Anglię. Pomysł pod ostrzałem - Gameplay - 28 września 2016

W Transformers: The Last Knight Hitler zdobędzie Anglię. Pomysł pod ostrzałem

W ostatnich dniach fani filmowej serii o Transfomerach podzielili się na dwie grupy. Wszystko z powodu weekendowych doniesień, wedle których w najnowszej odsłonie cyklu – Transformers: The Last Knight – będziemy świadkami scen nakręconych w Pałacu Blenheim, miejscu narodzin Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii. Ich akcja rozegra się w alternatywnej rzeczywistości, w której Nazistom udało się najechać i zdobyć Anglię podczas II wojny światowej.

Internetowe wydanie tabloidu The Sun przedstawiło już zdjęcia z planu, ukazujące budynek w wydaniu nazistowskim – przybrany flagami i długimi płótnami ze swastyką. Z dostępnych informacji wynika, że Pałac będzie w filmie główną siedzibą Hitlera. Oczywiście, całe wydarzenie wywołało sporą burzę w Wielkiej Brytanii, gdzie wiele osobistości uznało takie rozwiązanie fabularne za niepoprawne. Co ciekawe, zupełnie inaczej do sprawy podchodzi wnuk Churchilla, Sir Nicholas Soames. Określił on cały ten spór mianem „żałosnego i idiotycznego”. Podobnego zdania jest reżyser Michael Bay, zaznaczając jednocześnie, że film w żaden sposób nie szarga dobrego imienia Winstona Churchilla, który pojawi się zresztą w obrazie i zostanie w nim przedstawiony jako bohater.

Pałac Blenheim w nazistowskich barwach, Źródło: The Sun

Skąd w ogóle II wojna światowa, do tego ukazana w sposób alternatywny, w najnowszym filmie o Transformerach? Choć nie znamy ogólnego zarysu fabuły, wiemy, że istotną kwestią w The Last Knight będą podróże w czasie i przestrzeni, a bohaterom przyjdzie nawet odwiedzić realia znane z legend arturiańskich. Jak widać, fani cyklu mogą szykować się na prawdziwy transformerowy rollercoaster.

Premiera kolejnego filmu kinowego opowiadającego o losach transformujących się robotów zaplanowana została na 23 czerwca 2017 roku. Będzie to ostatnia odsłona marki wyreżyserowana przez Michaela Baya. W obrazie wystąpią Mark Wahlberg (w Cade’a Yeagera wcielił się już w Wieku zagłady), Isabela Moner, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Liam Garrigan, Stanley Tucci i Anthony Hopkins.

W następnych latach doczekamy się co najmniej dwóch kolejnych filmów podejmujących tematykę Transformerów. 8 czerwca 2018 roku do kin trafi spin-off poświęcony Bumblebee, natomiast rok później, 28 czerwca 2019 roku, zaplanowano debiut oficjalnej szóstej części. Nie można też wykluczyć, że w przyszłości doczekamy się kolejnych spin-offów poświęconych wybranym bohaterom Transformers. Taki rozwój wypadków przewiduje Brad Grey, szef Paramount Pictures.

Gameplay
28 września 2016 - 15:27