Warner Bros. stworzy film o przeszłości Willy'ego Wonki - Gameplay - 20 października 2016

Warner Bros. stworzy film o przeszłości Willy'ego Wonki

Jak donosi Variety, wytwórnia Warner Bros. nabyła od firmy Roald Dahl Estate (zarządzającej spuścizną po brytyjskim pisarzu) prawa do marki Willy Wonka. Koncern w pierwszej kolejności zamierza wyprodukować prequel, w którym przedstawiona zostanie przeszłość ekscentrycznego właściciela fabryki czekolady Willy’ego Wonki, a nie kolejną ekranizację Charliego i fabryki czekolady, czy też pierwszą filmową adaptację Charliego i wielkiej szklanej windy.

Interesujące jest to, że Roald Dahl nie napisał nigdy powieści ani też opowiadania, które przybliżałoby wcześniejsze lata życia Willy’ego Wonki. Film powstanie zatem na bazie oryginalnego scenariusza, jedynie nawiązującego do istniejących książek pisarza. Jednakże, jeśli obraz odniesie sukces, możemy spodziewać się powrotu do znanych historii i stworzenia ekranizacji dwóch wspomnianych wyżej pozycji książkowych.

Z informacji zdobytych przez Variety wynika, że producentem wykonawczym filmu o przeszłości Willy’ego Wonki będzie David Heyman, pełniący tę samą funkcję przy okazji kinowej serii o Harrym Potterze. Z kolei scenariuszem zajmuje się Simon Rich, mający na koncie skrypt serialu Man Seeking Woman i udział przy pracach nad W głowie się nie mieści oraz Sekretnym życiem zwierzaków domowych.

Przypominam, że Charlie i fabryka czekolady była przenoszona na wielki ekran dwukrotnie – w 1971 roku (z Gene Wilderem w roli Wonki) oraz w 2005 roku (z Johnnym Deppem), natomiast Charlie i wielka szklana winda nie miała jeszcze okazji zagościć w kinach.

Gameplay
20 października 2016 - 14:30

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz