Mało znane role znanych aktorów - Jeremy Renner - fsm - 11 listopada 2016

Mało znane role znanych aktorów - Jeremy Renner

Do kin właśnie wszedł film Nowy początek, inteligentna fantastyka naukowa z Amy Adams i Jeremym Rennerem w rolach głównych (o jakości filmu zamierzam przekonać się na dniach). Ten drugi od pewnego czasu jest bardzo rozpoznawalnym aktorem, chyba głownie dzięki kreacji Hawkeye'a w ramach Marvel Cinematic Universe. Pierwszą naprawdę dużą, docenioną rolą aktora był zaś występ w The Hurt Locker w roku 2008. Ale Renner, podobnie jak opisany tydzień temu Benedict Cumberbatch, też ma za pazuchą kilka zupełnie nieznanych ról, na które warto zerknąć jednym okiem podczas długiego weekendu. Zapraszam!

Jeremy Renner zadebiutował na ekranie w 1995 roku rolą w filmie, który widziałem kilkakrotnie. W krzywym zwierciadle: Szkolna wycieczka to durnowata komedia korzystająca z marki wypromowanej dzięki produkcjom Chevy'ego Chase'a, niestety jakością nie umywająca się do przygód Griswoldów. Ale przynajmniej niezły start został zaliczony.

Również w 1995 roku Renner pojawił się w małej rólce Toda, "ładnego chłopaka ze stacji benzynowej" w serialu Deadly Games. Oto potwornej jakości fragment odcinka, w którym głownym złym jest LeVar Burton i jego cyborgowe ramię. Występ Hawyeye'a to może minuta czasu ekranowego.

Skaczemy o rok do przodu, kiedy to bohater tego wpisu dzielił ekran z megagwiazdą znaną z serialu Beverly Hills 90210. Brian Austin Green grał Paula, głównego bohatera filmu Skradziona młodość - fabuła to koktajl młodzieńczych zdrad i rozterek związanych z planowaniem dorosłości. A najważniejszy dziś i tak jest Renner jako kumpel Paula. Pojawia się w kilku scenach komentując wybory głównego bohatera. Cały film możecie obejrzeć na YT (jeśli koniecznie chcecie... a jeśli nie, to dla ułatwienia dodam, że Jeremy jest na ekranie w okolicach m.in. 13. i 39. minuty).

Jeremy Renner ma w zanadrzu jeszcze kilka telewizyjnych ról, które są mniej lub bardziej warte uwagi. Grał w nikogo nie interesującym serialu Time of Your Life (odcinek szósty pierwszego sezonu, rola na 3 minuty), filmie A Nightmare Come True (rok 1997, przesadne aktorstwo i dramatyczna muzyka), a także w popularnym, dobrze znanym nad Wisłą, tasiemcu - CSI (sezon 2, odcinek 6 - Renner grał brata gościa, który jest oskarżony o morderstwo, ale policja podejrzewa właśnie Rennera). No i jest jeszcze rola wampira w pierwszym sezonie powiązanego z Buffy serialu Angel.

A na sam koniec ciekawostka. Renner to nie tylko aktor, ale także businessman (prowadzi firmę odnawiającą domy) i wokalista. Dawno temu był członkiem zespołu Sons of Ben, miał też okazję kilkakrotnie zaśpiewać podczas grania w różnych filmach. A tu poniżej kawałek jego własnej, osobistej, oryginalnej, romantycznej i zmiękczającej damskie kolana piosenki. Enjoy.

fsm
11 listopada 2016 - 11:46

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz