Filmowy Tomb Raider - aktorzy wejdą na plan w przyszłym miesiącu - Gameplay - 23 grudnia 2016

Filmowy Tomb Raider - aktorzy wejdą na plan w przyszłym miesiącu

Ciągle czekamy na wybitną ekranizację gry wideo. Tegoroczne, wysokobudżetowe podejścia – Warcraft: Początek i Assassin’s Creed – nie spełniły wszystkich pokładanych w nich nadziei. Czy zaplanowana na początek 2018 roku adaptacja przygód Lary Croft poradzi sobie lepiej? Pierwsze sygnały na ten temat powinniśmy otrzymać niebawem, gdyż zdjęcia do filmu z Alicią Vikander w roli głównej ruszą już w przyszłym miesiącu.

Informacja, przekazana przez serwis My Entertainment World, to kolejna w ostatnim czasie wiadomość o trzeciej w historii ekranizacji bestselerowej serii Tomb Raider (w dwóch poprzednich, zrealizowanych w latach 2001/2003, gwiazdą była Angelina Jolie). Po okresie ciszy, prace nad projektem nabrały sporego tempa. W efekcie poznaliśmy m.in. podstawowe założenia fabularne. Otóż, centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca.

Film trafi do kin 16 marca 2018 roku. Jego reżyserem jest Roar Uthaug (Hotel zła, Ucieczka, Fala), a autorką scenariusza rozchwytywana ostatnio Geneva Robertson-Dworet (m.in. nowa adaptacja Dungeons & Dragons, a także Gotham City Sirens). W Larę Croft wcieli się Alicia Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina, Jason Bourne), a jej przeciwnika zagra Walton Goggins (Kowboje i obcy, Django, Nienawistna ósemka). Producentem ekranizacji jest Graham King (World War Z, Argo, Awiator). Twórcy za wzór stawiają sobie grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej.

Gameplay
23 grudnia 2016 - 14:41