Godzilla: King of the Monsters - zdjęcia ruszą w czerwcu tego roku - Gameplay - 14 lutego 2017

Godzilla: King of the Monsters - zdjęcia ruszą w czerwcu tego roku

Godzilla z 2014 roku, będąca drugim podejściem Hollywood do tematu filmowych przygód wielkiej bestii rodem z Japonii, odniosła komercyjny sukces, który zaowocował zapowiedzią dwóch kontynuacji – Godzilla: King of the Monsters oraz Godzilla vs. Kong. Pierwsza z nich ma trafić do kin w 2019 roku i jeśli wierzyć doniesieniom portalu Omega Underground, zdjęcia do filmu ruszą 19 czerwca tego roku (dzięki, Screenrant).

Co ciekawe, pierwszy etap prac ma się odbyć w Atlancie. Stoi to w opozycji do wcześniejszych informacji, z których wynikało, że film produkowany przez firmę Legendary (od pewnego czasu będącą współwłasnością Chińczyków), powstanie w całości w studiu wytwórni w chińskim Qingdao. Niewykluczone jednak, że będzie ono zaangażowane w produkcję, przynajmniej częściowo.

Debiut Godzilla: King of the Monsters jest zaplanowany na 22 marca 2019 roku. Film wyreżyseruje Michael Dougherty (Krampus. Duch Świąt, Upiorna noc Halloween, scenarzysta X-Men 2 i Superman: Powrót), który zastąpił na stanowisku Garetha Edwardsa (Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie). Póki co wiemy jedynie, że na ekranie zobaczymy młodą Millie Bobby Brown (Stranger Things). Celem twórców będzie oczywiście powtórzenie sukcesu Godzilli z 2014 roku, która zarobiła na całym świecie około 530 mln dolarów.

Obraz będzie częścią tzw. MonsterVerse, czyli potwornego uniwersum od Legendary Pictures, zapoczątkowanego w 2014 roku za sprawą Godzilli. Do cyklu przynależą również obrazy Kong: Wyspa Czaszki (10 marca 2017 roku) oraz zaplanowany na 2020 rok, łączący oba świat Godzilla vs. Kong.

Gameplay
14 lutego 2017 - 15:19