Ruszyły prace nad kontynuacją Jurassic World - Gameplay - 15 lutego 2017

Ruszyły prace nad kontynuacją Jurassic World

Wygląda na to, że produkcja kontynuacji Jurassic World – jednego z najbardziej dochodowych filmów w historii (1,5 mld dolarów w kinach na całym świecie) – ruszyła pełną parą. Wskazuje na to najnowszy tweet Franka Marshalla. Producent filmu ogłosił, że jego londyńskie biuro rozpoczęło działalność, a wpis uzupełnił o wiele mówiące zdjęcie oraz tagi odwołujące się do marki Jurassic World.

O tym, że zdjęcia do drugiej części Jurassic World ruszą w bieżącym miesiącu, w Londynie, wiedzieliśmy już od dobrych kilku miesięcy. Wpis Marshalla jest więc jedynie potwierdzeniem dotychczasowych planów. Niestety, producent nie podzielił się żadnymi dodatkowymi szczegółami.

Źródłem tychże mogą być jednak ostatnie działania wytwórni Universal Pictures, która zarejestrowała dwie nowe domeny internetowe powiązane z marką Jurassic World – IslaNublarRescueMission.com oraz AllCreaturesHaveRights.com. Colin Trevorrow, reżyser Jurassic World oraz współscenarzysta i producent drugiej części, już jakiś czas temu sugerował, że fabuła kontynuacji poruszy problem ochrony praw zwierząt i wydaje się, że nie odstąpiono od tego pomysłu. Jednocześnie mówiło się o możliwości pojawienia się w filmie uzbrojonych dinozaurów, co zresztą sugerowano nawet w jedynce (w kontekście raptorów szkolonych przez Owena Grady’ego – w tej roli Chris Pratt).

Jurassic World 2 (oficjalny tytuł poznamy wkrótce) ma trafić do kin w czerwcu 2018 roku. W filmie reżyserowanym przez J. A. Bayonę (Sierociniec, Niemożliwe) zagrają gwiazdy części pierwszej, a więc Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Poza tym na ekranie zobaczymy ponownie B.D. Wonga, a także szereg nowych twarzy: Rafę Spalla, Toby’ego Jonesa, Justice Smith, Daniellę Pinedę oraz Teda Levine’a. Dwójka będzie kontynuować opowieść zapoczątkowaną w Jurassic World, a jej finał ujrzymy w odsłonie trzeciej, jako że marka od początku zaplanowana została jako trylogia.

Zdjęcie londyńskiego biura Franka Marshalla, producenta kontynuacji Jurassic World. Źródło: Twitter
Gameplay
15 lutego 2017 - 14:21