Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie - premiera na Blu-ray i DVD w kwietniu? - Gameplay - 21 lutego 2017

Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie - premiera na Blu-ray i DVD w kwietniu?

Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie powoli kończy swój romans z salami kinowymi. Jednocześnie pierwsza poboczna opowieść kosmicznej sagi, której dane było zagościć na wielkim ekranie, przygotowuje się do podboju zestawów kina domowego. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że film zadebiutuje w formatach Blu-ray i DVD 4 kwietnia. Termin dotyczy rynku amerykańskiego.

Źródłem informacji jest fanowski serwis Star Wars News Net. Wymieniony wyżej termin premiery domowego wydania Łotra 1 w USA pojawia się w wewnętrznych dokumentach dwóch amerykańskich  sieci handlowych – Wal-Marta oraz Best Buy. Poza tym na zbliżoną datę debiutu wskazuje wzmianka towarzysząca zapowiedzi książki Rogue One: A Star Wars Story The Official Mission Debrief, wedle której trafi ona do sprzedaży 28 marca „w towarzystwie domowego wydania filmu”. Wiadomości towarzyszy grafika prezentująca wczesną wersję okładki (znajdziecie ją w galerii poniżej).

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że Przebudzenie Mocy zostało wydane na Blu-ray i DVD 5 kwietnia, co również przemawiałoby za takim, a nie innym terminem premiery domowego wydania Łotra 1. Oznacza to jednocześnie, że polskiej wersji możemy oczekiwać w okolicach 20 kwietnia – płytowa edycja The Force Awakens debiutowała w naszym kraju 21 kwietnia. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w dniach 15-17 kwietnia w Orlando odbędzie się impreza Star Wars Celebration i wcześniejsza premiera domowej edycji Łotra 1 pozwoliłaby organizatorom skupić się w całości na promocji zaplanowanego na końcówkę tego roku ósmego epizodu Gwiezdnych wojen, noszącego tytuł The Last Jedi.

Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie trafił do kin w połowie grudnia. Obraz przyniósł 1,05 mld dolarów przychodu, dzięki czemu zajął drugie miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów 2016 roku (za Kapitanem Ameryką: Wojną bohaterów). W filmie wyreżyserowanym przez Garetha Edwardsa (Godzilla, Strefa X) występują: Riz Ahmed, Diego Luna, Felicity Jones, Wen Jiang, Donnie Yen, Ben Mendelsohn, Alan Tudyk, Forest Whitaker i Mads Mikkelsen. Autorem scenariusza jest Chris Weitz (Był sobie chłopiec, Złoty kompas), a warstwę muzyczną skomponował Michael Giacchino. Co ciekawe, początkowo zakładano, że film skończy się inaczej, ale ostatecznie Disney zdecydował się przeforsować mroczniejszy finał.

Gameplay
21 lutego 2017 - 14:34
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.02.2017 16:33
Czarny  Wilk
👍
1
Czarny Wilk
92
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Tak jak Przebudzenia Mocy od wizyty w kinie kompletnie nie chce mi się obejrzeć drugi raz, tak na ponowne spotkanie z Łotrem Jednym mam cały czas wielką chęć i pewnie skończy się kupnem DVD na premierę.

22.02.2017 20:19
Koktajl Mrozacy Mozg
odpowiedz
Koktajl Mrozacy Mozg
171
VR Evangelist

Mnie nowy EP sie nie podobal, nawet nie wracalem do niego zas ROne widzialem 2 razy w kinie, duzo lepiej sie bawilem przy tym filmie niz przy kalce EP4 i 5 o nazwie Przebudzenie Mocy.

Licze ze nowy EP bedzie czyms nowym a Force.... byl tylko takim restartem by polaczyc nowych i starych fanow SW niz to zrobil Lucas EP1-3.

23.02.2017 08:44
Ace_2005
odpowiedz
Ace_2005
162
Bo tak!

Przebudzenie Mocy obejrzałem w kinie i byłem mocno rozczarowany. Po bardzo długim czasie obejrzałem go ponownie mając nadzieję, że może jednak nie będzie tak źle, jak za pierwszym razem. Myliłem się. Było źle. W zasadzie nic się nie zmieniło. Ten film jest słaby i tyle. Łotra 1 widziałem raz w kinie. Spodobał mi się i z pewnością wydanie na Blu-ray zakupię. Nie wiem tylko, czy na premierę, czy w późniejszym terminie.