Michael Giacchino nowym kompozytorem muzyki do filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - Gameplay - 16 września 2016

Michael Giacchino nowym kompozytorem muzyki do filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Serwis The Hollywood Reporter poinformował, że Alexandre Desplat – zdobywca Oscara za ścieżkę dźwiękową filmu Grand Budapest Hotel – zrezygnował ze stanowiska kompozytora muzyki do jednego z najbardziej oczekiwanych widowisk tego roku: Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie. Głównym powodem tej decyzji jest natłok obowiązków. Jego następcą został Michael Giacchino, mający na koncie Oscara za muzykę do znakomitej animacji Odlot.

Blisko 49-letni Giacchino znany jest również ze ścieżek dźwiękowych do Jurassic World i John Carter, a także animacji Ratatuj, Noc i Dzień, Auta 2 oraz W głowie się nie mieści. Graczom kojarzy się przede wszystkim z patetycznymi, świetnie oddającymi wojenny klimat kompozycjami stworzonymi na potrzeby gier z serii Medal of Honor i Call of Duty. Giacchino bardzo chętnie współpracuje też z reżyserem J.J. Abramsem (m.in. W ciemność. Star Trek, Super 8, Lost: Zagubieni).

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie trafi do kin w połowie grudnia tego roku. W filmie reżyserowanym przez Garetha Edwardsa (Godzilla, Strefa X) zobaczymy m.in. Riza Ahmeda, Diego Lunę, Felicity Jones, Jianga Wena, Donnie Yena, Alana Tudyka, Foresta Whitakera i Madsa Mikkelsena. Za scenariusz odpowiada Chris Weitz (Był sobie chłopiec, Złoty kompas).

Film będzie spin-offem gwiezdnej sagi, który przedstawi losy grupy rebeliantów, wyruszających na – wydawać by się mogło – samobójczą misję wykradzenia planów powstającej Gwiazdy Śmierci. „Kluczowe wydarzenie w historii Star Wars połączy zwykłych bojowników, którzy zdecydowali się na dokonanie niezwykłych rzeczy, i robiąc to, zapragnęli być częścią czegoś większego, niż oni sami”.

Gameplay
16 września 2016 - 12:58