Sleeping Dogs trafi do kin. Główną rolę zagra Donnie Yen - Gameplay - 3 marca 2017

Sleeping Dogs trafi do kin. Główną rolę zagra Donnie Yen

Nieodżałowane Sleeping Dogs dokonało żywota w ubiegłym roku, wraz z kasacją osadzonego w tym uniwersum MMO Triad Wars oraz zamknięciem dewelopera odpowiedzialnego za tę udaną grę akcji. Marka nie zniknie jednak zupełnie z naszej świadomości. Co więcej, w obliczu najnowszych wieści niewykluczone, że dostanie od firmy Square Enix drugie życie. Wszystko za sprawą zapowiedzianej właśnie kinowej ekranizacji, w której główną rolę zagra Donnie Yen – chiński aktor i mistrz wschodnich sztuk walki, znany z cyklu Ip Man, a także niedawnych hitów: Łotra 1 oraz xXx: Reaktywacji.

Z informacji ujawnionych przez serwis Deadline wynika, że za produkcję obrazu odpowiedzialne będą firmy Original Film – należąca do Neal Moritza, mającego w dorobku m.in. filmy z serii Szybcy i wściekli i remake 21 Jump Street – oraz DJ2 Entertainment, która do tej pory działała głównie na rynku gier komputerowych, pomagając w produkcji Skulls of the Shogun i Hawkena. Film powstanie na bazie Sleeping Dogs i z dotychczasowych informacji wynika, że okaże się całkiem wierną adaptacją. Główny bohater, grany przez Donniego Yena, będzie oficerem policji działającym pod przykrywką. Podejmie on próbę przeniknięcia do struktur chińskich Triad i rozbicia ich od środka.

W filmie tego typu nie będzie oczywiście mogło zabraknąć scen walki, strzelanin i pościgów samochodowych, a obecność Donniego Yena – jednej z największych gwiazd kina w Chinach – ma zapewnić obrazowi odpowiednio dużą widownię w Państwie Środka. Na kolejne szczegóły, w tym te dotyczące terminu premiery, będziemy musieli trochę poczekać.

Gameplay
3 marca 2017 - 15:08