Mało znane role znanych aktorów - Hugh Jackman - fsm - 6 marca 2017

Mało znane role znanych aktorów - Hugh Jackman

Ach, ten Hugh Jackman. Prawdopodobnie jeden z najsympatyczniejszych gwiazdorów kina od kilku dni jest na ustach (i oczach) wszystkich fanów postaci Wolverine'a i nie tylko. Zasłużony sukces filmu Logan jest dobrym pretekstem do zajrzenia w przeszłość. Przed Wami czwarty odcinek prawie-cyklu o nieznanych rolach znanych aktorów, a jego bohater to oczywiście Logan, Leopold, Van Helsing, Jean Valjean i Czarnobrody w jednej osobie.

Logan AD 2000 vs Logan AD 2017

Hugh Jackman pochodzi z Australii, nic więc dziwnego, że jego pierwsze duże aktorskie występy są autorstwa filmowców z "podspodu". W trakcie szlifowania swojego talentu aktorskiego w szkole, Jackman otrzymał propozycję zagrania w ultrapopularnej telenoweli Neighbours (do dzisiaj wyszło ponad 7500 odcinków!), ale odrzucił tę propozycję, by zapisać się do Western Australian Academy of Performing Arts. Został absolwentem tej uczelni w 1994 roku i wtedy pojawiła się kolejna szansa na granie przed kamerą.

Dwa telewizyjne występy, które oficjalnie rozpoczynają karierę Hugh, to Law of the Land i Correlli. Pierwszy tytuł to telewizyjny dramat kryminalny, w którym Jackman pojawił się w jednym odcinku jako Charles "Chicka" McCray. Miłego odbioru!

Rola numer dwa to dużo większa rzecz - 10 odcinków w policyjnym serialu Correlli, w którym tytułową rolę (detektyw Louisa Correlli) zagrała Deborra-Lee Furness, obecna żona Jackmana. Tak, poznali się na planie, tak, wzięli ślub niedługo po zakończeniu emocji seriali i, tak, do dzisiaj są szczęśliwym małżeństwem. No ale wróćmy do roli Hugh...

Zanim Hugh został Loganem miał jeszcze okazje pojawić się na teatralnych deskach w dwóch głośnych produkcjach. Zagrał Gastona (czyli tego złego) w Pięknej i bestii, a później miał okazję czarować w słynnym musicalu Oklahoma!. Talent do tańca i śpiewu dobrze mu służy do dziś.

Gaston jak malowany!

Innym ciekawym elementem kariery Hugh jest jego wielka miłość do kawy. w 2009 roku Hugh wraz z żoną udał się do Etiopii w ramach wyprawy organizowanej przez charytatywną organizację World Vision International Australia. Na miejscu poznali biednego "kawowego farmera" imieniem Dukale, a to spotkanie zrobiło dwa owoce. Pierwszym jest dokumentalny film o tym, jak można było pomóc zrealizować marzenie Etiopczyka (Dukale's Dream), a drugim fakt, że Jackman założył później własną firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą kawy zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu (Laughing Man Coffee).

A na koniec materiał prezentujący symboliczny początek międzynarodowej kariery aktora (który dziś ma na koncie ponad 40 kinowych ról) - taśma z przesłuchania do roli Wolverine'a w pierwszym filmie z serii X-Men. Och, jaka długa i wspaniała droga czekała na młodego Jackmana...

fsm
6 marca 2017 - 20:08