Robert Downey Jr. wcieli się w Dr. Dolittle'a - Gameplay - 21 marca 2017

Robert Downey Jr. wcieli się w Dr. Dolittle'a

Rex Harrison nie miałby chyba nic przeciwko Robertowi Downeyowi Jr. Źródło: hollywoodreporter.com

Dr. Dolittle, bohater serii powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga, cieszy się nieprzerwaną popularnością wśród najmłodszych. Oczywiście nie uszło to uwadze filmowców, którzy regularnie angażują go do pracy na wielkim ekranie. W słynnego lekarza-weterynarza, któremu dane było pojąć język zwierząt, wcielali się przed laty Rex Harrison (w 1967 roku, na musicalową modłę) oraz dwukrotnie Eddie Murphy. Kolejną próbę przybliżenia jego postaci podejmą wytwórnia Universal oraz Robert Downey Jr (Iron Man, Sherlock Holmes).

Z informacji, do jakich dotarł Hollywood Reporter wynika, że adaptacja – film będzie nosić tytuł The Voyage of Doctor Dolittle – znajduje się na wczesnym etapie prac i póki co trudno mówić o choćby przybliżonym terminie premiery. Niemniej, znamy już kilka podstawowych informacji na jej temat. Przede wszystkim, za jej reżyserię odpowiadać będzie Stephen Gaghan, mający na koncie udaną Syrianę oraz świeże Gold z Matthew McConaugheyem w roli głównej. Gaghan jest również laureatem Oscara za scenariusz do filmu Traffic w reżyserii Stevena Soderbergha.

Ze swojego talentu pisarskiego Gaghan skorzystał także w tym przypadku, przerabiając wstępną wersję scenariusza The Voyage of Doctor Dolittle, za którą odpowiadał Tom Shepherd. Z kolei stanowiska producentów piastują Joe Roth i Jeff Kirschenbaum (Alicja w Krainie Czarów, Królewna Śnieżka i Łowca, Czarownica, xXx: Reaktywacja) oraz Susan Downey, żona Roberta Downeya Jr.

Wytwórnia Universal pozyskała wszelkie prawa do ekranizacji powieści i w przypadku sukcesu filmu możemy spodziewać się kontynuacji. Data debiutu pierwszej części zostanie ujawniona wkrótce.

Gameplay
21 marca 2017 - 14:04