Mumia nadciąga. Zobacz nowy zwiastun - Gameplay - 3 kwietnia 2017

Mumia nadciąga. Zobacz nowy zwiastun

Premiera Mumii – restartu marki, będącego zarazem wstępem do nowego, potwornego uniwersum wytwórni Universal Pictures – zbliża się wielkimi krokami. Film, w którym Tom Cruise zmierzy się z pierwszą mumią-kobietą w historii cyklu, trafi do kin za nieco ponad dwa miesiące. Nie dziwi więc, że marketingowa machina rozkręca się na dobre, a jednym z tego objawów jest premiera nowego, rozszerzonego zwiastuna Mumii.

Akcja Mumii zostanie osadzona w czasach współczesnych. Oddział komandosów marynarki wojennej – wśród nich Tyler Colt grany przez Toma Cruise’a – wtargnie do wykopanego w górach bunkra, wedle informacji wywiadu zajmowanego przez grupę niebezpiecznych terrorystów. Na miejscu żołnierze odkryją starożytny grobowiec z pochowaną w nim, a wcześniej pozbawioną życia księżniczką, która – przepełniona goryczą i żądzą zemsty – wprowadzi terror, jakiego świat dotąd nie widział.

Dotychczasowe materiały promocyjne sugerują bardzo efektowny, iście wybuchowy powrót marki The Mummy. Oprócz Cruise’a, w filmie reżyserowanym przez Alexa Kurtzmana (Ludzie jak my) grają: Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby, Star Trek: W nieznane), która wcieli się w tytułową Mumię, Russell Crowe (Informator, Gladiator, Robin Hood) odgrywający rolę Dr. Jekylla, Annabelle Wallis (serial Peaky Blinders) oraz Jake Johnson (Jurassic World). Obraz zadebiutuje 9 czerwca 2017 roku.

Warto odnotować, że Mumia będzie pierwszym elementem nowego, potwornego uniwersum, którym wytwórnia Universal Pictures zechce podbić serca miłośników kina. W kolejnych latach doczekamy się nowej odsłony Niewidzialnego człowieka z Johnnym Deppem w roli tytułowej, a także przygód Frankensteina z udziałem Javiera Bardema. W kuluarach mówi się również o odświeżonej wersji Narzeczonej Frankensteina z Angeliną Jolie, nowej wersji Wilkołaka z 1941 roku oraz Potwora z Czarnej Laguny. Do roli Włada Palownika, zwanego Draculą, miałby też powrócić Luke Evans. Główne rolę w kreowaniu Universal Monsters odegrają Alex Kurtzman oraz scenarzysta i producent Chris Morgan (m.in. cykl Szybcy i wściekli).

Gameplay
3 kwietnia 2017 - 14:15