Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - film nie zachwycił recenzentów - Gameplay - 24 maja 2017

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - film nie zachwycił recenzentów

W piątek 26 maja na ekrany polskich kin wejdzie najnowsza, piąta odsłona Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara zapowiadała się dobrze, ale pierwsze recenzje ostudziły ekscytację, z jaką wielu fanów pirackiej sagi oczekiwało powrotu Johnny’ego Deppa do roli ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa.

Aktualnie Zemsta Salazara (ang. Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales) może się pochwalić średnim rezultatem na poziomie 49 punktów procentowych w serwisie Metacritic oraz ledwie 35% pozytywnych recenzji według Rotten Tomatoes. Większość krytyków uznała film za przeciętny – tych wyjątkowo zadowolonych, jak choćby Jamesa Mottrama z Total Film oraz Briana Truitta z USA Today, chwalących nie tylko grę aktorską i efekty specjalne, ale i fabułę oraz dobrze oddany klimat pirackich potyczek, można policzyć na palcach niekoniecznie kompletnej jednej ręki.

Niestety dla fanów, wiele tekstów sugeruje, że otrzymaliśmy jedynie odgrzany, niezbyt zjadliwy kotlet, którego najsłabszym elementem jest rozłażąca się w szwach, mało porywająca fabuła (m.in. The Telegraph, We Got This Covered, Empire). I choć poprzednie odsłony pod kątem opowiadanej historii również nie były wybitne, to przynajmniej nadrabiały to dobrze oddanym pirackim klimatem – w szczególności dotyczy to najcieplej wspominanej jedynki. Zdaniem niektórych krytyków, w przypadku Zemsty Salazara ulotniła się jednak i ta, wyjątkowa przecież atmosfera (np. The Hollywood Reporter, Variety, The Guardian).

Piątą odsłonę Piratów z Karaibów – cyklu, który dotąd przyniósł prawie 5 miliardów dolarów – wyreżyserowali Joachim Rønning i Espen Sandberg (Marco Polo, Wyprawa Kon-Tiki), na podstawie scenariusza Jeffa Nathansona (Złap mnie, jeśli potrafisz, Terminal, Faceci w czerni 3). W obsadzie filmu znaleźli się: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom i Kevin McNally, a także Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario i Golshifteh Farahani. Gościnnie pojawia się również Paul McCartney. Producentem filmu jest Jerry Bruckheimer.

Fabuła Zemsty Salazara skupia się starciu Jacka Sparrowa z jego arcywrogiem, Kapitanem Salazarem. Dawny nemezis Jacka ucieka z otchłani Diabelskiego Trójkąta i poprzysięga zemstę na wszystkich piratach, jacy staną mu na drodze. Aby uniknąć śmierci, Sparrow musi odnaleźć Trójząb Posejdona.

Gameplay
24 maja 2017 - 14:45