Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara Zwyczajna dziewczyna - weekendowe premiery filmowe - fsm - 25 maja 2017

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara, Zwyczajna dziewczyna - weekendowe premiery filmowe

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Kto by przypuszczał, że atrakcja w parku rozrywki może dać początek jedne z najbardziej dochodowych filmowych serii. Wszystko zaczęło się 14 lat temu i najwyraźniej widzowie nadal potrzebują Jacka Sparrowa. Zemsta Salazara rezygnuje z fabularnych skoków, jakie zaoferował film Na nieznanych wodach, i wraca do dobrze znanej paczki bohaterów. Tym razem przyczyną wszystkich problemów będzie złowrogi, nieumarły korsarz, który uwziął się na kapitana Sparrowa i całą piracką brać. Wszystkich czeka piekielnie efektowna zabawa, której - podobno - brakuje nieco serca i świeżości. Ale nawet jeśli większość recenzentów nie jest do końca przekonana, piąta część sagi na pewno odniesie sukces. Pytanie brzmi: czy jej w tym pomożecie?

  • Reżyseria: Joachim Ronning, Espen Sandberg
  • Tytuł oryginalny: Pirates of the Caribean: Dead Men Tell No Tales
  • Grają: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Kaya Scodelario

Zwyczajna dziewczyna

Trwa II wojna światowa i obywatele potrzebują czegoś, co podniesie ich na duchu. Tym czymś jest nowa filmowa produkcja, przy której pracuje cała rzesza zdolnych ludzi. Jest zarozumiały reżyser, podstarzały gwiazdor kina i przystojny, zdolny scenarzysta. W tym męskim świecie pojawia się ona - dziewczyna marząca o pisaniu wspaniałych tekstów dla znakomitych aktorów. Szybko okazuje się, że zamiast tworzyć scenariusz, będzie zajmować się szlifowaniem kobiecych odzywek. Czas więc pokazać, kto tu rządzi - efektem jest przyjemny komediodramat w wojennym klimacie, który rzeczywiście podniesie widzów na duchu. Przed kamerą jest urocza Gemma Arterton, za kamerą stoi twórczyni m.in. Była sobie dziewczyna, Lone Scherfig, podstawą scenariusza jest powieść Lissy Evans, a recenzje są bardzo przychylne.

  • Reżyseria: Lone Scherfig
  • Tytuł oryginalny: Their Finest
  • Grają: Gemma Arterton, Bill Nighy, Sam Claflin

Prócz tego do kin wchodzą:

  • Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski (Smerfetka postanawia odkryć, dlaczego jest jedyną dziewczyną w wiosce Smerfów),
  • Dzika (niemiecki dramat o dziewczynie, dla której pomocą w życiu okaże sie nawiązanie relacji z prawdziwym wilkiem),
  • Mój anioł (ona jest niewidoma, on niewidzialny - rodzi się uczucie).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
25 maja 2017 - 10:02

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz