Mało znane role znanych aktorów - Johnny Depp - fsm - 30 maja 2017

Mało znane role znanych aktorów - Johnny Depp

Dzisiaj koszmarem jest ta koszulka, a nie Freddy :P

Niedawno przeczytałem komentarz "nie pamiętam ostatniego dobrego filmu z Johnnym Deppem". Zastanowiłem się i wyszło mi, że naprawdę dobry był ostatnio gościnny występ w kinowym 21 Jump Street. No ale od kilku dni kinowe ekrany są poddawane ciągłemu abordażowi ze strony nowych Piratów z Karaibów, a rola Jacka Sparrowa (nawet jeśli w każdym filmie z serii wygląda ona tak samo), jest znana i uznana. Czyli ten Depp coś w sobie ma. Zajrzyjmy w przeszłość i poznajmy te mniej znane role amerykańskiego gwiazdora.

Wielu z Was z pewnością wie, że zanim Johnny Depp został aktorem, był już początkującym muzykiem - miłość do gitary została mu zaszczepiona gdy miał 12 lat i trwa do dzisiaj. Pierwsze "role" były więc występami scenicznymi na lokalnych koncertach. Zobaczcie sami - oto The Kids i Johnny wymiatający na gitarze (przed kamerą pojawia się ok. 1:22).

Aktorstwo dla pana Deppa zaczęło się w 1984 roku rólką w Koszmarze z ulicy Wiązów (patrz, obrazek na starcie tekstu). Ten występ otworzył mu drogę do innych zleceń, w tym dziwnej i długiej reklamówki kina sponsorowanej przez Pepsi.

Kolejne role - występ w kryminalnym serialu Lady Blue w 1985 roku (kilka minut w jednym odcinku - uwaga, na YT jest tylko wersja z niemieckim dubbingiem) czy możliwość zagrania syna pewnego bogacza w telewizyjnym filmie Slow Burn (poniżej) pozwoliły Johnny'emu wykonać wielki krok do gwiazdorstwa. Dostał angaż w serialu 21 Jump Street - postać młodo wyglądającego policjanta Toma Hansona pozwoliła na szybki transfer z małej ligi m.in. na ściany milionów nastolatek na całym świecie.

Wszystko pięknie, ale czy pamiętaliście, że Johnny wystąpił w Plutonie Olivera Stone'a? Ja nie pamiętałem :)

Albo że animacja o SpongeBobie przekonała (już wtedy megasłynnego) aktora do gościnnego występu w jednym z odcinków?

Zdolny jest Johnny Depp, czegokolwiek byśmy nie mówili o jego ostatnich filmach. Role zawsze były charakterystyczne (tak, nawet ten nieszczęsny Grindelwald). A skoro od muzyki zacząłem, na muzyce skończę. Wszak pan aktor zna się i lubi z gigantami branży - miał okazję wystąpić z wieloma z nich (a Mansonowi nawet pomógł napisać i nagrać cover You're So Vain na płytę Born Villain). Miłego słuchania i oglądania!

fsm
30 maja 2017 - 11:30