Mumia - wyjątkowo nieudany powrót serii - Gameplay - 8 czerwca 2017

Mumia - wyjątkowo nieudany powrót serii

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o dalekosiężnych planach Universal Pictures, związanych z przyszłością serii Dark Universe. Niewykluczone, że wytwórnia będzie zmuszana poddać je solidnej weryfikacji, a to z powodu wyjątkowo kiepskiego przyjęcia przez recenzentów pierwszego filmu wchodzącego w skład cyklu, czyli Mumii w reżyserii Aleksa Kurtzmana.

Obraz z Tomem Cruisem i Russellem Crowem w rolach głównych spotkał się z ostrą krytyką i aktualnie może się „pochwalić” rezultatem zaledwie 39 punktów procentowych w serwisie Metacritic.com oraz 24% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes. Co nie spodobało się recenzentom?

Czytając kolejne teksty, nie sposób nie odnieść wrażenia, że cały film to jedna wielka katastrofa – takiego zdania są krytycy m.in. IndieWire, Rolling Stone i Village Voice. The Guardian twierdzi, że produkcja jest zbiorem kiepsko powiązanych scen akcji, a Variety zauważa, że to typowe, nowoczesne kino akcji, które z czasem bawi coraz mniej i razi brakiem spójności. Dostało się również Tomowi Cruise’owi. Według recenzenta The Hollywood Reporter aktor nie pasuje do filmu, choć przyznaje on, że po części wynika to ze źle napisanej roli. Podobnego zdania jest krytyk ze ScreenCrush, który twierdzi, że film nie pozwala Cruise’owi rozwinąć skrzydeł, przykrywając jego rolę grubą warstwą nieprzekonujących i banalnych efektów specjalnych.

Żeby być uczciwym, trzeba wspomnieć też o recenzjach pozytywnych. Tych jest jednak niewiele – Movie Nation przekonuje, że pomimo natężenia scen akcji i scenicznego absurdu, film dostarcza sporo zabawy, według EW.com jest wystarczająco dobry, aby zachęcić nas do czekania na kolejne punkty programu serii Dark Universe, a zdaniem USA Today to odpowiednio wyważone kino akcji.

Oprócz Cruise’a, w filmie reżyserowanym przez Aleksa Kurtzmana (Ludzie jak my) grają: Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby, Star Trek: W nieznane), która wciela się w tytułową Mumię, Russell Crowe (Informator, Gladiator, Robin Hood) odgrywający rolę Dr. Jekylla, Annabelle Wallis (serial Peaky Blinders) oraz Jake Johnson (Jurassic World). Mumia trafi na ekrany polskich kin jutro.

Mumia stanowi restart marki, towarzyszącej nam od zarania dziejów. Film jest zarazem wstępem do Dark Universe – odświeżonego, potwornego uniwersum wytwórni Universal Pictures, budowanego na fundamenach klasycznej serii Universal Monsters, która święciła triumfy w pierwszej połowie XX wieku. Firma ma w planach również rebooty Niewidzialnego człowieka (z udziałem Johnny’ego Deppa, Frankensteina (z Javierem Bardemem w roli stworzenia), Narzeczonej Frankensteina (być może z Angeliną Jolie), Wilkołaka, Potwora z Czarnej Laguny, Draculi, Dzwonnika z Notre Dame oraz Upiora z opery.

Gameplay
8 czerwca 2017 - 14:45
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.06.2017 18:13
eJay
eJay
202
Quaritch

gameplay.pl

Cóż za niespodzianka - Alex Kurtzmann nie podołał. Szok i niedowierzanie.

08.06.2017 18:49
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
211
Farben

Material na film sam w sobie slaby

11.06.2017 01:04
Bukary
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
188
Legend

Byłem dziś w kinie na "Mumii". Typowe kino rozrywkowe z odrobiną humoru. Dobrze się bawiłem i nie zgrzytałem zębami. Sceny akcji całkiem udane. Polecam.

Nie wiem, skąd aż tak negatywne opinie. "Mumia" jest lepsza od np. ostatnich "X-menów".

14.06.2017 23:48
NewGravedigger
NewGravedigger
145
spokooj grabarza

dokładnie, po recenzjach spodziewałem się kija z psią kupą a to jest po prostu średnie otwarcie nowej serii. Mogło być lepiej, mogło być zdecydowanie gorzej.