Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 - początek zdjęć obsada aktorska i szczegóły fabularne - Gameplay - 4 lipca 2017

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 - początek zdjęć, obsada aktorska i szczegóły fabularne

Ruszyły zdjęcia do kontynuacji ubiegłorocznego, ciepło przyjętego filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (dzięki, THR). Przy okazji poznaliśmy pełną obsadę aktorską oraz pierwsze oficjalne szczegóły na temat historii, jaką opowiadać będzie kolejna produkcja w reżyserii Davida Yatesa, autora czterech ostatnich ekranizacji przygód Harry’ego Pottera oraz Fantastycznych zwierząt.

Fani przygód czarodzieja, powołanego do życia przez J. K. Rowling, mają na co czekać. W pierwszej z czterech planowanych kontynuacji spin-offu słynnego cyklu będziemy świadkami epickiego starcia pomiędzy wielkim czarnoksiężnikiem Gellertem Grindelwaldem oraz Albusem Dumbledorem. W centralne postacie opowieści wcielą się odpowiednio Johnny Depp (Piraci z Karaibów, Alicja) oraz Jude Law (Sherlock Holmes, Geniusz). Akcja filmu rozpocznie się w 1927 roku, kilka miesięcy po wydarzeniach, jakich świadkami byliśmy w pierwszej części Fantastycznych zwierząt. Pojmany Grindelwald ucieknie z niewoli i z pomocą nowych popleczników podejmie kolejną próbę wcielenia w życie swoich niecnych planów. Na drodze stanie mu przyszły dyrektor Hogwartu, który będzie mógł liczyć na pomoc swojego byłego ucznia, Newta Scamandera.

Oprócz Deppa i Lawa, na ekranie zobaczymy ponownie Eddiego Redmayne’a, odgrywającego postać głównego bohatera opowieści, czyli Newta Scamandera. W filmie wystąpią też Ezra Miller (grający Credence’a), Zoe Kravitz (Leta Lestrange), Callum Turner (Theseus Scamander), Claudia Kim, Olafur Darri Olafsson, William Nadylam oraz Kevin Guthrie. Tym razem film kręcony jest w Wielkiej Brytanii (zdjęcia do jedynki odbywały się w Stanach Zjednoczonych), co oczywiście nie dziwi, zważywszy na fakt, że Gellert Grindewald siał swój terror na Wyspach i Starym Kontynencie.

Pierwsza część Fantastycznych zwierząt trafiła do polskich kin 18 listopada 2016 roku. Film w reżyserii Davida Yatesa wygenerował na całym świecie ponad 800 mln dolarów przychodu i spotkał się z ciepłym przyjęciem (66 punktów w serwisie Metacritic, 73% pozytywnych recenzji według Rotten Tomatoes). Autorką scenariusza do jedynki, jak i wszystkich czterech kontynuacji jest J.K. Rowling.

Gameplay
4 lipca 2017 - 14:30