Ekranizacja Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć doczeka się czterech kontynuacji - Gameplay - 17 października 2016

Ekranizacja Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć doczeka się czterech kontynuacji

Joanne Rowling, autorka cyklu powieści o Harrym Potterze, ujawniła, że film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć doczeka się nie dwóch, a… pięciu części. Informacja, podana podczas specjalnego spotkania z fanami (tutaj znajdziecie transmisję z wydarzenia), została już potwierdzona przez wytwórnię Warner Bros.

Co ciekawe, uczestnicy wydarzenia nie tylko dowiedzieli się o tych planach jako pierwsi, ale też mieli okazję zobaczyć początkowych dziesięć minut filmu, którego oficjalna premiera odbędzie się 18 listopada tego roku. Z informacji zamieszczonych w Internecie wynika, że reakcje zaprezentowany fragment został przyjęty bardzo entuzjastycznie, co dobrze rokuje na przyszłość (dzięki, MovieWeb).

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć powstał na podstawie książki Rowling o tym samym tytule, której akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum, co przygody Harry’ego Pottera. Pisarka jest autorką scenariusza, natomiast reżyserem David Yates, mający na koncie cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze. W obrazie, w którym prześledzimy przygody pisarza Newta Scamandera (pod takim też pseudonimem książkę wydała Rowling) w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników, występują  Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol oraz Colin Farrell.

Na 16 listopada 2018 roku została już zaplanowana premiera kontynuacji, również w reżyserii Davida Yatesa. W tej chwili nie wiemy, kiedy należy spodziewać się trzech kolejnych części – można jednak oczekiwać, że w przypadku sukcesu zachowany zostanie dwuletni cykl wydawniczy.

Gameplay
17 października 2016 - 14:21