Nadchodzi serial Assassin's Creed - Gameplay - 5 lipca 2017

Nadchodzi serial Assassin's Creed

W jakim stylu utrzymany zostanie animowany Assassin's Creed? Na zdjęciu Assassin's Creed Ascendance z 2010 roku.

Porażka ekranizacji Assassin’s Creed (240 milionów dolarów przychodu przy budżecie na produkcję rzędu 125 mln dol.) nie zniechęciła firmy Ubisoft, w dalszym ciągu mającej co do bestsellerowej niegdyś marki dalekosiężne plany. Tym razem nie zapowiadamy jednak kolejnego filmu aktorskiego bazującej na słynnej serii przygodowych gier akcji, a serial animowany, nad którym pieczę sprawować będzie Adi Shankar, człowiek odpowiedzialny za debiutującą w przyszłym tygodniu, netfliksową adaptację cyklu Castlevania.

Próba opracowania wysokobudżetowej, iście hollywoodzkiej adaptacji Assassin’s Creed spełzła na niczym i Ubisoft postanowił zmienić percepcję. Koncern zdecydował się sięgnąć po pomoc twórców mogących spojrzeć na markę pod innym kątem. Na czele zespołu stanie producent takich filmów jak Przetrwanie, Dredd czy Ocalony, mający na koncie także krótkometrażowe, ciepło przyjęte The Punisher: Dirty Laundry oraz Venom: Truth in Journalism. Najpewniej chodzi tu o anonsowany już wcześniej projekt, którego produkcję współfinansuje Netflix.

Z wpisu Shankara na Facebooku wynika, że jest on nie tylko graczem, ale też fanem materiału źródłowego, co zapewne uspokoi przynajmniej część najbardziej zagorzałych miłośników Assassin’s Creed. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że Ubisoft ma już doświadczenie w przenoszeniu jednej ze swoich najważniejszych marek w realia animacji. Chodzi oczywiście o krótkometrażowe Assassin’s Creed: Ascendance oraz Assassin’s Creed: Embers, przygotowane przez wewnętrzne studio UbiWorkshop, specjalizujące się w opracowywaniu promocyjnych materiałów graficznych.

Niestety, obecnie nie znamy żadnych szczegółów na temat projektu. Biorąc jednak pod uwagę spory szum wokół kolejnej, zapowiedzianej niedawno gry z serii, czyli Assassin’s Creed Origins (premiera na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w październiku tego roku), możemy oczekiwać rychłego wysypu nowych wieści o nadciągającej kreskówce.

Gameplay
5 lipca 2017 - 13:30