Baby Driver Volta - weekendowe premiery filmowe - fsm - 6 lipca 2017

Baby Driver, Volta - weekendowe premiery filmowe

Baby Driver

Oto jeden z kandydatów do tytułu filmu roku. A przynajmniej filmu akcji roku - krytycy i widzowie są nowym filmem Edgara Wrighta zachwyceni. Opowieść o tytułowym kierowcy imieniem Baby to sensacyjna historia w rytm świetnie dobranego soundtracku, zmiany biegów w szybkim samochodzie i efektownych popisów kaskaderskich. W filmie chodzi o to, że bohater ma problemy ze słuchem i nieustannie wetknięte w uszy słuchawki (z których płynie muzyka natury przeróżnej) pomagają mu się skupić. Jest to na tle skuteczne, że baby to jeden z najlepszych kierowców w USA, z którego talentów chętnie korzysta pewien przestępczy boss. Gdy młody chłopak zechce zakończyć współpracę z powodu miłości, wszystko się posypie. Widzieliście już ten film? Wybieracie się?

  • Reżyseria: Edgar Wright
  • Grają: Ansel Elgort, KEvin Spacey, Jamie Foxx, Lily James

Volta

Jak na letni kinowy weekend przystało, oto druga pozycja z gatunku "rozrywka". Juliusz Machulski znowu bierze się za bary z gatunkiem komedii sensacyjnej w duchu "kradziejsko-napadackim". Tytułowy Volta to bardzo sprytny facet, który potrafi dostrzec niedostrzegalne i wykorzystuje to w swojej pracy (jest doradcą wizerunkowym ważnych ludzi). Gdy jego młoda narzeczona poznaje nową koleżankę, a ta okazuje się być w posiadaniu przypadkiem odnalezionego, bardzo cennego artefaktu, zaczyna się zabawa - kto kogo przechytrzy i zdobędzie bogactwo? Temat wydaje się typowy dla Machulskiego, ale podobno efekt końcowy daleki jest od najlepszych filmów mistrza. Podobno średnia półka bez polotu. Ale czy to Was powstrzyma przed wizytą w kinie?

  • Reżyseria: Juliusz Machulski
  • Grają: Olga Bołądź, Andrzej Zieliński, Cezary Pazura, Jacek Braciak

Prócz tego do kin wchodzą:

  • To przychodzi po zmroku (świetnie oceniany, wchodzący pod skórę horror i dramat psychologiczny w jednym - gra Joel Edgerton),
  • Enklawa (niemiecko-serbski dramat o 10-latku z Kosowa, który musi pomóc choremu dziadkowi),
  • Darkland (duński dreszczowiec o znanym lekarzu, który postanawia wymierzać sprawiedliwość jako zamaskowany wojownik),
  • Miś Bamse i miasto złodziei (klasyczna animacja dla najmłodszych).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
6 lipca 2017 - 10:29