Stranger Things - drugi sezon zadebiutuje wcześniej - Gameplay - 12 lipca 2017

Stranger Things - drugi sezon zadebiutuje wcześniej

Czym zaskoczy nas nowe monstrum z innego wymiaru?

Jeżeli nie możecie się doczekać drugiego sezonu Stranger Things – jednej z największych serialowych niespodzianek ostatnich lat, to mamy dla Was dobre wieści. Kontynuacja ubiegłorocznego hitu trafi do oferty Netfliksa cztery dni wcześniej, niż dotąd sądziliśmy. 9-odcinkowy sezon drugi zadebiutuje 27 października (dzięki, CinemaBlend).

Pierwotnie premiera Stranger Things 2 była zapowiadana na wigilię Wszystkich Świętych, lecz twórcy doszli do słusznego wniosku, że udostępnienie nowych odcinków niemal w środku tygodnia (w tym roku 31 października wypada we wtorek) nie jest dobrym pomysłem. Postanowili więc zmienić termin debiutu i dać fanom serialu cały wolny weekend na zapoznanie się z kontynuacją.

Jednocześnie w mediach społecznościowych opublikowane zostały nowe materiały zwiastujące projekt. Mamy tu na myśli krótki teaser (znajdziecie go na Facebooku), a także plakat, który zamieściliśmy w pełnej wersji w dołączonej do tego newsa galerii. Na więcej możemy liczyć za nieco ponad tydzień – podczas konwentu Comic-Con International: San Diego najpewniej doczekamy się premiery pełnego zwiastuna.

UWAGA, SPOILERY! Akcja drugiego sezonu Stranger Things rozegra się dwanaście miesięcy po wydarzeniach znanych z oryginału, a więc w 1984 roku, a jej miejscem znów okaże się miasteczko Hawkins w stanie Indiana i jego okolice. Historia rozpocznie się w wigilię Wszystkich Świętych. Uratowany Will wróci do swoich przyjaciół, ale nie wszystko będzie z nim w porządku – wydarzenia, w których dane mu było wziąć udział, odcisną na nim piętno w postaci stresu pourazowego, a jakby tego było mało, w codziennym życiu towarzyszyć mu będą obrazy żywcem wyjęte z alternatywnego wymiaru.

Joyce, matka Willa i Jonathana, podejmie próbę ustabilizowania życia synów, a jedną z dróg do tego prowadzących będzie znalezienie partnera, który zastąpi im ojca. Głównym kandydatem do tej roli będzie kolega z czasów licealnych, Bob (w tej roli znany z The Goonies i Władcy pierścieni Sean Astin). Jednocześnie Hopper uczyni wszystko, aby utrzymać wydarzenia z pierwszego sezonu w sekrecie przed światem zewnętrznym i uchronić w ten sposób Joyce oraz dzieci. Z traumą po stracie przyjaciół będą sobie musieli poradzić Nancy i Mike. Być może w pewnym stopniu pomoże im przybycie do Hawkins nowego rodzeństwa – zamkniętego w sobie Billy’ego (Dacre Montgomery) i atrakcyjnej Max (Sadie Sink).

Oczywiście wszystko to będzie otoczone grubą warstwą tajemnic, związanych nie tylko z niezmiennie istniejącym alternatywnym wymiarem, ale też z laboratorium, którym w drugim sezonie zarządzać będzie Dr. Owens (Paul Reiser). Ważną rolę w historii odegra również Jedenastka, której los na tę chwilę pozostaje nieznany.

Gameplay
12 lipca 2017 - 14:30

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz