Netflix szykuje kolejną serialową adaptację komiksu - Gameplay - 12 lipca 2017

Netflix szykuje kolejną serialową adaptację komiksu

Seriale będące adaptacjami komiksów wydawnictwa Marvel Comics – czyli m.in. Daredevil, Jessica Jones i Luke Cage – okazały się jednymi z cieplej przyjętych autorskich produkcji platformy Netflix. Amerykański gigant postanowił więc pójść za ciosem i rozszerzyć ofertę o tytuły korzystające z dorobku innych komiksowych wydawców. Efektem tej decyzji jest zapowiedziane dzisiaj The Umbrella Academy oparte na komiksie wydanym nakładem Dark Horse Comics.

Fabuła The Umbrella Academy skupia się na losach dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów, której członkowie wspólnie dorastali, nim los sprawił, że ich ścieżki się rozeszły. Zabójstwo ojca sprawia, że po latach rodzeństwo ponownie się spotyka i postanawia połączyć siły w poszukiwaniu sprawcy zbrodni. Różnice charakterów oraz niezbyt pasujące do siebie supermoce sprawiają jednak, że współpraca nie układa się najlepiej.  

Obecnie na materiał źródłowy składają się dwie sześcioczęściowe miniserie – wydane w 2007 roku The Umbrella Academy: Apocalypse Suite oraz opublikowane rok później The Umbrella Academy: Dallas. Wszystkie napisane zostały przez Gerarda Way’a i zilustrowane rysunkami autorstwa Gabriela Bá. Aktualnie duet pracuje nad trzecią miniserią osadzoną w tym samym uniwersum, w planach jest też czwarta. Apocalypse Suite w 2008 roku zdobyło nagrodę Eisnera, uznawaną za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży komiksowej.

Adaptację The Umbrella Academy obejrzymy w 2018 roku. Na pierwszy sezon złoży się 10 odcinków, które - podobnie jak większość tytułów dostępnych w ofercie Netfliksa – udostępnione zostaną subskrybentom jednego dnia. Co ciekawe, nie jest to pierwsze podejście do przeniesienia dzieła Gerarda Way’a na ekrany. Między 2009 a 2012 rokiem regularnie pojawiały się doniesienia o przymiarkach do stworzenia filmowej adaptacji przez wytwórnię Universal Pictures. Projekt ostatecznie utknął jednak w martwym punkcie.

Netflix systematycznie zwiększa swoją ofertę seriali poświęconych superbohaterom – oprócz kolejnych sezonów opublikowanych już tytułów oraz świeżo zapowiedzianego The Umbrella Academy, w najbliższym czasie na ekranach telewizorów obejrzymy The Defenders (premiera 18 sierpnia) oraz The Punisher (zadebiutuje przed końcem roku).

Gameplay
12 lipca 2017 - 12:37

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.07.2017 14:49
berial6
berial6
112
Donut Hole

*wciąż czeka na serial Fables*

12.07.2017 15:11
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Po tym, jak FOX podtarł się Lucyferem, a NBC Hellblazerem, chcesz rzucić komuś na żer kolejną serię od Vertigo?

Ze Scalped i 100 Bullets może coś będzie, jeśli kiedyś w końcu dokończą ich produkcję. I w sumie tyle.

post wyedytowany przez zanonimizowany166638 2017-07-12 15:16:30