Spider-Man: Homecoming Mężczyzna imieniem Ove - weekendowe premiery filmowe - fsm - 13 lipca 2017

Spider-Man: Homecoming, Mężczyzna imieniem Ove - weekendowe premiery filmowe

Spider-Man: Homecoming

Sony dogadało się z Marvel Studios i oto na ekrany wchodzi trzecia wersja przygód Człowieka-Pająka. Młoda wersja Petera parkera oczarowała widzów gościnnym występem w wojnie bohaterów, a teraz udowadnia, że właściwi ludzie u steru solowego filmu są w stanie zaoferować naprawdę godziwą rozrywkę. Spider-Man: Homecoming to nie jest kolejna "origin story", to kawałek codzienności nastoletniego chłopaka, który bardzo się stara. Chcąc zasłużyć na tytuł prawowitego Avengera bierze się za nierówną walkę z Adrianem Toomesem, a efektem jest prawdopodobnie najlepszy do tej pory film o Spider-Manie. Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr. przed kamerą, pomysłowy, niezależny twórca po drugie stronie - udało się!

  • Reżyseria: Jon Watts
  • Grają: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr.

Mężczyzna imieniem Ove

Ten szwedzki film na bazie książki autorstwa Fredrika Backmana dostał we Wrocławiu Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii, choć traktuje o poważnym, współczesnym temacie i jest tak naprawdę komediodramatem. Tytułowy Ove to starszy mężczyzna, który nie może sobie poradzić ze śmiercią ukochanej żony. W starciu z rzeczywistością nie pomaga fakt, że Ove jest mało sympatyczny, nieufny i uparty, a na dodatek w okolicy pojawiają się imigranci. Recenzenci chwalą idealnie wyważoną przystępność produkcji i interesujące podejście do tematu - oto klasyczna historia o wrednym panu, który stopniowo robi się coraz mniej wredny. Ku pokrzepieniu serc!

  • Reżyseria: Hannes Holm
  • Tytuł oryginalny: En man som heter Ove
  • Grają: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg

Prócz tego do kin wchodzą:

  • Olli Maki. Najszczęśliwszy dzień jego życia (fiński sportowy dramat o tytułowym bokserze, który ma szansę na mistrzowski tytuł i na miłość),
  • Czym chata bogata (francuska komedia o odwiedzinach romskiej rodziny w domu pewnego pisarza),
  • Rock Dog. Pies ma głos (animowana opowieść o psie, który pragnie zostać muzykiem).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
13 lipca 2017 - 10:12

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.07.2017 03:29
==>ChRiS<==
62
Pretorianin

Od siebie powiem, że Spidermana oglądało mi się naprawdę dobrze (mieszkam w kraju gdzie film miał już premierę).

Historia przedstawia się jak na zapowiedziach: opowieść o bohaterskim chłopaku z sąsiedztwa, który walczy z ludźmi pokrzywdzonymi przez system, w której nie ma super bohaterów pokroju Avengersów (nie licząc dwóch akcji z Iron Manem) czy walki z kosmitami.

Warto jednak nadmienić, że o ile inne produkcje MCU oceniałem na 8-9/10 w mojej osobistej skali, o tyle nowego Spidermana oceniam na mocne 7/10.

Tak czy inaczej, moim zdaniem, warto wybrać się do kina na prostą rozrywkę z dozą zabawnego humoru, muzyką wpadającą w ucho i efektami specjalnymi przykuwającymi oko do ostatnich minut. Warto zostać DO KOŃCA napisów, do czego zresztą Marvel Studio już nas przyzwyczaiło.