Trzeci sezon True Detective coraz bardziej prawdopodobny - Gameplay - 28 lipca 2017

Trzeci sezon True Detective coraz bardziej prawdopodobny

Po stosunkowo chłodnym przyjęciu drugiego sezonu Detektywa, dalsza przyszłość kryminalnej antologii, wyprodukowanej przez stację HBO, długo stała pod znakiem zapytania. Jak jednak poinformował szef programowy HBO Casey Blows, wstępne prace nad trzecią serią trwają i jej powstanie staje się coraz bardziej prawdopodobne.

W trakcie letniej prezentacji stacji, która odbyła się na tegorocznym TCA, Blows powiedział, że przeczytał już pięć różnych scenariuszy trzeciego sezonu True Detective. Zdradził on też, że w głównej roli zgodził się wystąpić znany z House of Cards oraz Luke’a Cage’a Mahershala Ali, stacja jest natomiast na etapie poszukiwania dyrektora.

Informacje o udziale Mahershala Aliego krążyły już od jakiegoś czasu, ale dotąd były to niepotwierdzone plotki. Wystąpienie szefa programowego HBO nie tylko oficjalnie uwiarygadnia pogłoskę, ale jest też pierwszym pełnoprawnym potwierdzeniem tego, że prace nad kolejnym sezonem posuwają się do przodu.

Mahershala Ali

True Detective, w Polsce emitowany pod tytułem Detektyw, to serial telewizyjny zrealizowany w formie kryminalnej antologii, w której każdy sezon skupia się na innej opowieści z udziałem odmiennych postaci. Pierwsza seria zadebiutowała w 2014 roku i opowiadała o dwójce policjantów (w tych rolach wystąpili Matthew McConaughey oraz Woody Harrelson) poszukujących seryjnego zabójcy w Luizjanie.

Produkcja spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, dzięki któremu już rok później pojawił się sezon drugi. Opowieść o trojgu policjantów z różnych wydziałów, współpracujących ze sobą nad jedną sprawą, została jednak przyjęta znacznie chłodniej, i to mimo gwiazdorskiej obsady składającej się m.in. z Colina Farrella, Rachel McAdams i Vince’a Vaughna.

Gameplay
28 lipca 2017 - 11:21