Valerian i Miasto Tysiąca Planet Frantz - weekendowe premiery filmowe - fsm - 3 sierpnia 2017

Valerian i Miasto Tysiąca Planet, Frantz - weekendowe premiery filmowe

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Słynny francuski komiks w rękach słynnego francuskiego reżysera powinien okazać się sukcesem. Luc Besson 20 lat temu dal światu czarujący Piąty Element, a Valerian i Miasto Tysiąca Planet wydaje się nieść ze sobą ten sam szalony, kolorowy i rozrywkowy pierwiastek. Recenzenci i widzowie donoszą, że niestety Valerian  to propozycja gorsza - z kulejącą fabułą i brakiem jakiejkolwiek głębi. Ale w tym samym czasie chwalone są piękne kadry i napędzane szaloną wyobraźnią projekty lokacji i kreatur. Jeśli tylko nie odstrasza Was łatka najdroższego filmu wyprodukowanego poza Hollywood, który ma szansę stać się finansową klapą, to dajcie mu szansę.

  • Reżyseria: Luc Besson
  • Tytuł oryginalny: Valerian and the City of a Thousand Planets
  • Grają: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

Frantz

W tym tygodniu polskie kina nalezą do Francuzów - Franz to najnowsza produkcja słynnego Francoisa Ozona, reżysera nagradzanego m.in. za 8 kobiet i U niej w domu. Mistrz wielu gatunków tym razem stawia na melodramat, romans, kryminał i tajemniczość w jednym. Gdy młodziutka Anna porządkuje grób zabitego podczas I wojny światowej tytułowego narzeczonego, na cmentarzu pojawia się niejaki Adrien, mężczyzna z sekretem. Kim on jest naprawdę - to pytanie będzie zaprzątać głowę widzów przez większość seansu. Przyjacielem zmarłego? Reinkarnacją zmarłego? Wynajętym kochankiem? Recenzje mówią, że warto iść do kina. Posłuchacie?

  • Reżyseria: Francois Ozon
  • Grają: Pierre Niney, Paula Beer

Prócz tego do kin wchodzą:

  • Babskie wakacje (Amy Schumer i Goldie Hawn w szalonej komedii o wakacyjnej wyprawie, która nie przebiega zgodnie z planem),
  • Piękne dni (nowy film Wima Wndersa - mężczyzna i kobieta, których imion nigdy nie poznamy, rozmawiają o życiu).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
3 sierpnia 2017 - 12:02