Główny bohater Rekinado zarobił więcej niż gwiazda Wonder Woman - Gameplay - 8 sierpnia 2017

Główny bohater Rekinado zarobił więcej niż gwiazda Wonder Woman

Przed dwoma dniami na amerykańskim kanale SyFy wyemitowana została piąta część serii Rekinado (ang. Sharknado), nosząca podtytuł Global Swarming. Mimo absurdalnej fabuły, kiepskiego aktorstwa i przeciętnego wykonania cykl horrorów science fiction zyskał dużą popularność, a odtwórcy głównych ról – Ian Ziering i Tara Reid – nieśmiertelność w kręgach miłośników tego typu rozrywki. Aktorzy, a w szczególności gwiazda kultowego niegdyś Beverly Hills, 90210, nie mogą też narzekać na finansową stronę przedsięwzięcia.

Jak donosi The Hollywood Reporter, Ziering otrzymał za udział w piątej odsłonie Rekinado aż 500 tysięcy dolarów (Tara Reid zainkasowała 1/4 tej sumy). Okazuje się, że jest to znacznie większa kwota od tej bazowej, którą za występ w jednej z najbardziej dochodowych produkcji kinowych tego roku – Wonder Woman – wynegocjowała Gal Gadot, grająca tytułową superbohaterkę (ok. 300 tysięcy dol.). Oczywiście w kontrakcie podpisanym przez Gadot znalazła się wzmianka o bonusach, uzależniających ostateczną wysokość wypłaty od wyników finansowych filmu, a sami twórcy Wonder Woman musieli podchodzić ostrożnie do kwestii ewentualnego sukcesu, lecz fakt pozostaje faktem.

W ostatnim czasie Gadot renegocjowała kontrakt, w efekcie czego za udział w pracach nad drugą i trzecią częścią Wonder Woman otrzyma już wyższą gażę (jej wysokość nie została ujawniona). Dwójka trafi do kin 13 grudnia 2019 roku i ma duże szanse, by powtórzyć sukces części pierwszej, która wypracowała na całym świecie prawie 800 mln dolarów przychodu. Za kamerą jeszcze raz stanie Patty Jenkins, a na ekranie obok Gadot zobaczymy ponownie Chrisa Pine’a. Być może doczekamy się również cameo Lyndy Carter, czyli pierwszej w historii odtwórczyni roli Wonder Woman (serial Wonder Woman z 1975 roku).

Gameplay
8 sierpnia 2017 - 14:45