Maz Kanata w samodzielnym filmie o Hanie Solo? - Gameplay - 21 sierpnia 2017

Maz Kanata w samodzielnym filmie o Hanie Solo?

Maz Kanata, jedna z postaci wprowadzonych do kanonu Gwiezdnych wojen wraz z premierą Przebudzenia mocy,  budzi mieszane uczucia, ale jedno jej przyznać trzeba – była piratka i szmuglerka, prowadząca tawernę w zamku na Takodanie, dodaje realiom odległej Galaktyki sporo kolorytu. Bohaterka powróci w tegorocznym Ostatnim Jedi i niewykluczone, że nie będzie to jej ostatni występ. Według plotek, Kanata ma również szansę na udział w samodzielnym filmie o przygodach Hana Solo (dzięki, CinemaBlend).

Do takich pogłosek dotarli twórcy podcastu Steele Wars, którzy gościli u siebie przedstawiciela firmy Funko Pop, specjalizującej się w produkcji licencjonowanych zabawek i figurek. Niejaki Mark nie tylko odniósł się do tematu produktów powiązanych z filmem poświęconym Hanowi Solo, ale też oznajmił, że jest podekscytowany nadciągającym obrazem. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy ma być obsada, z Emilią Clarke, Woodym Harrelsonem, Donaldem Gloverem i Lupitą Nyong'o na czele. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że o udziale tej ostatniej nikt dotąd nie wspominał. A to właśnie Nyong'o podkłada głos Maz Kanacie i odtwarza ją w sesjach motion capture.

Oczywiście Mark, jako pracownik Funky Pop, może mieć dostęp do poufnych informacji i niewykluczone, że w ten sposób ujawnił szczegóły fabuły samodzielnego obrazu o Hanie Solo, które Disney miał zamiar upublicznić dopiero za jakiś czas. W końcu Maz Kanata, jako królowa szmuglerki, zaznaczyła swoją obecność w życiorysie najsłynniejszego awanturnika odległej Galaktyki, i jej udział w filmie byłby wręcz wskazany. Z drugiej strony, informator Steele Wars mógł się zwyczajnie przejęzyczyć.

Pierwszy samodzielny film o przygodach Hana Solo ma trafić do kin 25 maja 2018 roku. Obok Aldena Ehrenreicha (Ave, Cezar!, Blue Jasmine), Woody’ego Harrelsona (Skandalista Larry Flynt, To nie jest kraj dla starych ludzi, Iluzja), Emilii Clarke (Gra o tron, Terminator: Genisys) i Joonasa Suotamo w roli Chewbacci na ekranie zobaczymy: Donalda Glovera (Marsjanin, serial Atlanta) jako Lando Calrissiana, Thandie Newton (W pogoni za szczęściem, Westworld) oraz Phoebe Waller-Bridge (Fleabag). Ostatecznie film zostanie wyreżyserowany przez Rona Howarda (Piękny umysł), który zastąpił na stanowisku Phila Lorda i Christophera Millera.

Gameplay
21 sierpnia 2017 - 14:45