Bohaterowie oryginalnych Gwiezdnych wojen dowiedzą się o wydarzeniach przedstawionych w Łotrze 1 - Gameplay - 28 sierpnia 2017

Bohaterowie oryginalnych Gwiezdnych wojen dowiedzą się o wydarzeniach przedstawionych w Łotrze 1

Wydarzenia przedstawione w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, pierwszej pobocznej odsłonie kultowej space opery, zrobiły spore wrażenie na widzach oraz krytykach filmowych. Już wkrótce o poświęceniu rebelii, poniesionym, by zniszczyć pierwszą gwiazdę śmierci, dowiedzą się także bohaterowie oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen – Luke Skywalker, Leia Organa oraz Han Solo.

Stanie się to za sprawą scenarzysty Kierona Gillena oraz rysownika Salvadora Larroca, którzy przygotują 38. numer wydawanego przez Marvel Comics komiksu Star Wars. Gillen udzielił niedawno wywiadu serwisowi CBR, zdradzając nieco informacji o fabule tworzonej przez siebie opowieści.

Osią osadzonej między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje historii będą poszukiwania pozostałości po rycerzach Jedi, które zabiorą Luke'a oraz jego towarzyszy na planetę Jedha. Tam bohaterowie zamiast pradawnej świątyni znajdą wielki krater i dowiedzą się o poświęceniu, jakie ponieśli rebelianci dowodzeni przez Sawa Gerrerę oraz załoga Łotra 1, by umożliwić zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci.

Trzydziesty ósmy numer Star Wars na amerykańskich półkach ukaże się 1 listopada. W Polsce kolejne historie z serii pojawiają się w formie zbiorczej w ramach wydawanego przez  Egmont dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Jak dotąd na stronach magazynu wydano polskojęzyczne wersje pierwszych dwudziestu pięciu numerów serii Star Wars.

Gameplay
28 sierpnia 2017 - 10:50

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz