Twórca netfliksowego Daredevila reżyserem i scenarzystą filmu X-Force - Gameplay - 8 września 2017

Twórca netfliksowego Daredevila reżyserem i scenarzystą filmu X-Force

Nieco w cieniu kinowych uniwersów Marvela i DC Comics wytwórnia 20th Century Fox rozwija swój własny filmowy świat, skupiony na znanych z komiksów i obdarzonych supermocami mutantach. Jednym z kolejnych fragmentów tego projektu będzie X-Force, tytuł poświęcony tajnemu odłamowi X-Men, który nie boi się pobrudzić sobie rąk w imię większego dobra. Poznaliśmy nazwisko reżysera i scenarzysty filmu.

Serwis Deadline uzyskał informacje, z których wynika, że obrazem zajmie się Drew Goddard. Czterdziestodwuletni filmowiec wcześniej zyskał sporą sympatię fanów superbohaterów tworząc dla Netfliksa serial Daredevil. Goddard ma na swoim koncie także scenariusze do filmów Cloverfield i World War Z, był również reżyserem Domu w głębi lasu.  

X-Force opowie o tajnej grupie X-Men, składającej się z postaci, które nie boją się pobrudzić sobie rąk i zabijać złoczyńców stanowiących zagrożenie dla gatunku mutantów. Centralną postacią filmu zostanie grany przez Ryana Reynoldsa Deadpool, na ekranie zobaczymy także podróżnika w czasie Cable’a (w tej roli Josh Brolin). Nie wiemy jeszcze, jakie inne postacie dołączą do filmowej inkarnacji tej drużyny. Film nie ma jeszcze ogłoszonej daty premiery.

Grupa X-Force po raz pierwszy pojawiła się w komiksach w 1991 roku. Wówczas był to wyszkolony przez Cable’a zespół składający się z członków New Mutants, którego na tle X-Men wyróżniać miało bardziej proaktywne działanie w kwestii zwalczania zagrożeń. Wiele lat później, gdy mutanci stali się zagrożonym gatunkiem, grupa powróciła jako tajny oddział składający się z zabójców gotowych tropić i zabijać każdego, kto mógł stanowić niebezpieczeństwo dla przetrwania ich gatunku. Członkami zespołu byli m.in. Wolverine, X-23, Deadpool, Cable, Wolfsbane, Psylocke, Domino oraz Colossus. 20 września nakładem wydawnictwa Mucha Comics w Polsce ukaże się komiks Uncanny X-Force, przedstawiający przygody jednego z najnowszych składów tej grupy.

 

Gameplay
8 września 2017 - 09:38

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz