Tomb Raider - Alicia Vikander na nowym zdjęciu z planu - Gameplay - 8 września 2017

Tomb Raider - Alicia Vikander na nowym zdjęciu z planu

Czy Tomb Raider przerwie fatalną passę filmów na podstawie gier i dostarczy nam rozrywki na odpowiednio wysokim poziomie? Pytanie to z pewnością spędza sen z powiek wszystkim fanom Lary Croft. Jeśli jednak film jest choćby w połowie tak dobry, jak prezencja głównej bohaterki granej przez Alicię Vikander, to mogą oni spać spokojnie.

W sieci, a dokładnie rzecz ujmując na stronie internetowej magazynu Empire, opublikowane zostało najnowsze zdjęcie z planu trzeciej ekranizacji przygód Lary Croft (w dwóch poprzednich w panią archeolog wcielała się Angelina Jolie). Ukazuje ono Alicię Vikander w pełnym rynsztunku, wyposażoną w łuk wycelowany w bliżej nieokreślonego wroga. Całość prezentuje się bardzo klimatycznie i pozwala zachować nadzieję, że film poradzi sobie lepiej od ubiegłorocznych adaptacji Assassin’s Creed i Warcraft.

Twórcy ekranizacji za wzór postawili sobie grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej. Adaptacja ma zostać utrzymana w podobnym klimacie – niewykluczone, że przeniesione zostaną do niej również pewne rozwiązania fabularne. Z dotychczasowych informacji wynika, że centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca.

Tomb Raider trafi do kin 16 marca 2018 roku. Reżyserem jest Roar Uthaug (Hotel zła, Ucieczka, Fala), a autorką scenariusza rozchwytywana Geneva Robertson-Dworet (m.in. nowa adaptacja Dungeons & Dragons, a także Gotham City Sirens). Poza wspomnianą Alicią Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina) i Waltonem Gogginsem (Kowboje i obcy, Django), wcielającym w głównego wroga Lary Croft, w filmie zobaczymy Dominica Westa (300, Geniusz), który zagra lorda Richarda Crofta, Daniela Wu (Warcraft: Początek) i Hannah John-Kamen (Black Mirror, Gra o tron). Producentem ekranizacji jest Graham King (World War Z, Argo, Awiator).

Gameplay
8 września 2017 - 14:30