Marvel wskrzesi oryginalną Jean Grey - Gameplay - 19 września 2017

Marvel wskrzesi oryginalną Jean Grey

Śmierć w komiksach Marvela rzadko bywa stanem trwałym. Każdego roku wydawnictwo uśmierca z wielką pompą kilku pierwszoligowych bohaterów i złoczyńców - tylko po to, by przywrócić ich do życia w ciągu maksymalnie trzech lat. Jest od tej reguły kilka wyjątków, a jednym z istotniejszych była Jean Grey. Grudniowe plany wydawnictwa sugerują jednak, że i ją w końcu czeka wielki powrót.

Jak poinformował serwis Comicbook.com, rudowłosa telepatka zostanie przywrócona do życia w pięcioczęściowej miniserii Phoenix Resurrection, której pierwszy numer ukaże się 27 grudnia. Historia będzie częścią promowanej aktualnie przez wydawnictwo inicjatywy Marvel Legacy i skupi się na przedstawieniu reakcji dawnych towarzyszy mutantki na jej powrót. Istotnym wątkiem będą także próby odnalezienia się przez Jean w rzeczywistości, która mocno zmieniła się podczas jej nieobecności.

Jean Grey, później znana jako Phoenix, była obok Cyclopsa, Beasta, Icemana i Angela członkinią pierwszego składu X-Men. Potężna telepatka do grupy należała przez wiele lat i to właśnie wokół niej zbudowano jedną z najsłynniejszych superbohaterskich opowieści wszechczasów, Mroczną Phoenix. Śmierć bohaterki ukazano w komiksie New Mutants #150 wydanym w 2004 roku. W ostatnich latach dawną Jean zastępowała jej znacznie młodsza wersja, którą Beast za pomocą wehikułu czasu przeniósł z przeszłości do teraźniejszości. Nie wiadomo, jaki los czeka teraz nastoletnią wersję mutantki.

Za scenariusz Phoenix Resurrection odpowiada Matthew Rosenberg, autor współpracujący z Marvelem od 2015 roku. Napisał on serie Rocket Raccoon, Secret Warriors (wersję z 2017 roku) oraz Kingpin: Born Against. Warstwę graficzną przygotuje Leinil Francis Yu, rysownik mający na swoim koncie m.in. Sekretną Inwazję, Ultimate Wolverine vs. Hulk oraz wiele zeszytów wchodzących w skład różnych serii o Avengers.

Gameplay
19 września 2017 - 11:23

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz