W nowej wersji kultowego serialu Kung Fu główną rolę zagra kobieta - Gameplay - 29 września 2017

W nowej wersji kultowego serialu Kung Fu główną rolę zagra kobieta

Kung Fu, kultowy amerykański serial z lat siedemdziesiątych, opowiadający o mistrzu sztuk walki przemierzającym pustkowia Dzikiego Zachodu, doczeka się uwspółcześnionej wersji – a przynajmniej jej pilotowego odcinka. W roli głównej obsadzona zostanie kobieta azjatyckiego pochodzenia.

Pilot został zamówiony przez stację Fox i za jego produkcję odpowie Greg Berlanti. W ciągu ostatnich lat pracował on nad takimi tytułami jak Arrow, Supergirl, Riverdale oraz Blindspot. Z informacji uzyskanych przez serwis Deadline wynika, że nowa wersja Kung Fu będzie się dość znacząco różnić od oryginału. Zmieni się nie tylko płeć głównego bohatera, ale także miejsce akcji – o ile serial z lat siedemdziesiątych przedstawiał realia Dzikiego Zachodu, produkcja Berlantiego przeniesie nas do Ameryki lat pięćdziesiątych.

Główna bohaterka, Lucy Chang, będzie mistrzynią tytułowych sztuk walk. Kobietę napędzać ma chęć odnalezienia mężczyzny, który lata wcześniej porwał jej dziecko. W wykonaniu zadania wspomoże ją skrywający pewne sekrety koreański weteran wojenny, JT Cullen. Nie wybrano jeszcze aktorki do głównej roli, choć potwierdzono, że będzie to Amerykanka azjatyckiego pochodzenia.

Pierwsza wersja Kung Fu nadawana była w latach 1972-1975 na kanale ABC. Stworzony przez Eda Spielmana, składający się z trzech sezonów serial stał się wielkim hitem, który spopularyzował na świecie filozofię Wschodu. W roli głównej wystąpił David Carradine, który wcielił się w mistrza sztuk walki poszukującego na Dzikim Zachodzie swojego przybranego brata.  

Gameplay
29 września 2017 - 11:32