Scenariusz do Lucy 2 ukończony - Gameplay - 2 października 2017

Scenariusz do Lucy 2 ukończony

Nie najlepsze przyjęcie wysokobudżetowego Valeriana sprawiło, że założona przez Luca Bessona wytwórnia EuropaCorp skupi się ponownie na produkcji mniejszych tytułów, z budżetem wynoszącym od 25 do 35 milionów dolarów na film. W nową strategię wpisze się najprawdopodobniej kontynuacja Lucy, scenariusz do której – jak ujawniono - został już napisany.

O nowej strategii firmy oraz ukończeniu prac nad scenariuszem do Lucy 2 poinformował prezes EuropaCorp Marc Shmuger w trakcie spotkania akcjonariuszy w Paryżu. Wprawdzie nie ujawniono żadnych szczegółów fabularnych filmu, ale potwierdzono, że za historię ponownie odpowiada Luc Besson. Data rozpoczęcia produkcji obrazu nie została jeszcze ustalona.

Lucy to wydany w 2014 roku film ze Scarlett Johansson w roli głównej. Opowiadał on o młodej studentce, która zostaje porwana i zmuszona do przetransportowania w swoim żołądku eksperymentalnych narkotyków. W nieprzewidzianych okolicznościach narkotyki dostają się do organizmu tytułowej bohaterki, drastycznie zwiększając jej inteligencję oraz dając dziewczynie nadnaturalne zdolności.  

Za scenariusz i reżyserię obrazu odpowiadał Luc Besson, a w obsadzie oprócz Johansson znaleźli się m.in. Morgan Freeman, Choi Min-sik (Oldboy) oraz Amr Waked (Syriana). Film spotkał się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem recenzentów (67% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes), co jednak nie przeszkodziło mu w okazaniu się sporym sukcesem finansowym - przy budżecie wynoszącym 40 milionów dolarów zarobił przeszło dziesięciokrotność tej kwoty. 

Gameplay
2 października 2017 - 10:27