Jagged Alliance ma szansę powrócić jako gra planszowa - Gameplay - 20 października 2017

Jagged Alliance ma szansę powrócić jako gra planszowa

Kultowa seria turowych gier strategicznych Jagged Alliance nie radzi sobie w ostatnich latach najlepiej – najnowsza dotąd odsłona cyklu, Flashback z 2014 roku, spotkała się z bardzo silną krytyką. Zbiórka społecznościowa zorganizowana w serwisie Kickstarter ma jednak szansę przywrócić darzoną sporym sentymentem serię do łask. Powrót nie odbyłby się jednak w formie gry komputerowej, a planszowej.

Zbiórka została przygotowana przez firmy Underground Games oraz THQ Nordic. Jej celem jest zebranie 50 tysięcy euro. Biorąc pod uwagę, że w ciągu zaledwie kilku godzin od startu kampanii na koncie akcji znalazło się już przeszło dziesięć procent tej kwoty, osiągnięcie wyznaczonego progu zdaje się być całkiem prawdopodobne.

Standardowo dla tego typu inicjatyw, wpłacający mogą wybierać między kilkoma zdefiniowanymi progami wiążącymi się z określonymi korzyściami. Najniższy pakiet uprawniający do uzyskania gry w chwili jej debiutu kosztuje 59 euro (cena nie uwzględnia kosztów wysyłki). Decydując się na zapłacenie 79 euro dodatkowo otrzymamy oficjalne rozszerzenie do gry, natomiast w przypadku wsparcia twórców znacznie wyższymi kwotami nasze zdjęcie może pojawić się w grze bądź staniemy się inspiracją dla jednego z czarnych charakterów.

Jagged Alliance: The Board Game skupiać się ma na rozgrywce kooperacyjnej między maksymalnie czterema graczami, próbującymi wyrwać Arulco spod wpływów wrogiego dyktatora. Produkcja wykorzysta wiele elementów charakterystycznych dla komputerowego pierwowzoru – m.in. zdobywanie doświadczenia i lepszego sprzętu przez najemników, szkolenie oddziałów czy konieczność regularnego podejmowania trudnych decyzji taktycznych, od których może zależeć zwycięstwo bądź porażka całej kampanii.  

Jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, twórcy planują przeprowadzić premierę swojej planszówki w listopadzie przyszłego roku.  

Gameplay
20 października 2017 - 13:04