Biblioteka Lodu #2 - Improbite - 10 kwietnia 2018

Biblioteka Lodu #2

Wcześniej pisałem wam na temat paru książek, które przeczytałem. Ostatnio chciałem wam też przygotować następną część tego wpisu. Jednak w marcu nie przeczytałem za dużej liczby książek, co dla mnie jest osobistą porażką, ponieważ kiedykolwiek mam okazję, to po prostu to robię, bo bez tego nie idzie przetrzymać nudy, która co jakiś czas się wkradnie.

Tym razem liczba pozycji jak wiecie, jest mniejsza, ale mam nadzieję, że również będzie dla was ciekawa. Tym razem by było ciekawiej, postaram się opisać książkę kilkoma zdaniami.

 

Growth Hacking Marketing  - Ryan Holiday

 

Zastanawialiście się, jak niektóre usługi sieciowe pozyskiwały swoich pierwszych klientów i jednocześnie zwiększały swój wzrost? Ta książka to idealny przykład tego, że na wszystko znajdzie się odpowiedni hack.

 

48 praw władzy - Robert Greene

 

Władza jest zawsze ważna dla wielu ludzi, ale ilu z nich tak naprawdę wie, że istnieją jej prawa? 48 prostych praw, które czasem wykorzystujemy, a kiedy opanujemy wiele z nich, możemy zrozumieć, jak działają także ludzie, którzy faktycznie mają władzę.

 

Zaufaj mi jestem kłamcą - Ryan Holiday

 

Kiedyś spotkałem się z twierdzeniem, że media nie kłamią, ale dziś wiem, że to kłamstwo. Ta książka jest idealnym dowodem. Polecam przeczytać całą od deski do deski, bo jest tak napisana, że jeśli coś pominiemy, to ciężko potem będzie się odnaleźć we wszystkich przedstawionych w niej elementach.

 

Narratologia - Paweł Tkaczyk

 

Zastanawialiście się, jak pisze się historie? Uwierzcie, że nie jest to takie proste, a ich zastosowanie może służyć nie tylko rozrywce.

 

Finansowy Ninja - Michał Szafrański

 

Najlepszy poradnik do nauki finansów, jaki znam. Po prostu nic więcej nie ma co dodawać. Postawy, które powinien znać każdy, a są one prosto wyjaśnione.

 

?

 

Ostatnia pozycja jak ostatnio, pozostanie otwarta byśmy mogli powymieniać się propozycjami na następną lekturę.

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić serdecznie jednego z naszych blogerów squaresfoter’a, który to polecił mi Senekę.

 

Następne książki, które przeczytam:

Tribe of mentors - Timothy Ferriss.

4 hour week – Timothy Ferriss.

Narzędzia tytanów – Timothy Ferriss.

Sztuka uwodzenia – Robert Greene.

Książę – Nicolo Machiavelli.

 Jak widzicie paru autorów się powtarza. Jednak dla mnie to nie jest problem podczas lekutry wielu prac od tych samych ludzi, w podobnym czasie. ponieważ znajduję o wielee więcj połączeń niż miałbym czytać różne książki, ale dla przykładu z tego samego gatunku. 

Taka drobna ciekawostka: Książki, które napisał Ryan Holiday doprowadziły mnie do tych, które napisał Timothy Ferriss. Jednak jakie ma połączenie z nimi Robert Greene? Otóż Greene był mentorem i jednocześnie przyjacielem pierwszego autora, a na Tribe of Mentors trafiłem przypadkiem dzięki Youtube, ponieważ tak wylosował mi film po jednej z prezentacji Roberta Greene. 

Wszystkim, którzy czytają tę wpisy z Biblioteki Lodu życzę udanej lektury, a jeśli zajrzał tutaj ktoś nowy, to niech zostawi po sobie sugestię lekutry. ;)

Improbite
10 kwietnia 2018 - 10:37