Japan News #16 - Froszti - 9 grudnia 2018

Japan News #16

W tym tygodniu w podsumowaniu wiadomości z Dalekiej Azji: market spożywczy z nietypowym towarem, wielka draka w Akita City, powrót uzdolnionej autorki mang na rynek wydawniczy, coś miękkiego i kształtnego pod głowę, galeria cosplay i inne. Jak zawsze proszę o komentarze co tym razem przykuło Waszą uwagę.


Firma Azura Lane nawiązuje współpracę ze znanym projektantem Louis Vuitton. W wyniku takiej kooperacji powstała jedyna w swoim rodzaju, ręcznie malowana luksusowa torba. Internauci oszaleli na punkcie wspomnianego produktu. Jednak dość szybo ochłonęli kiedy dowiedzieli się o cenie produkty, na chwilę obecną powstał tylko jedne egzemplarzy (nic nie wiadomo czy będzie ich więcej) więc cena waha się pomiędzy 4-5 tysięcy dolarów.


Premiera filmu Live-Action Kakegurui, już w maju następnego roku. Produkcja oparta na dość poczytnej mandze z 2014 roku i dobrze przyjętemu anime (2017). Pozostaje mieć nadzieje, że tym razem otrzymamy dopracowany produkt, który będzie można z czystym sumieniem polecić każdemu.


Końcem listopada do restauracji w Akita City, dość późnym wieczorem została wezwana policja aby uspokoić grupkę około 10 pijanych i awanturujących się mężczyzn. Zanim na miejsce dotarł wezwany patrol, pomiędzy pijanymi doszło do rękoczynów i przy okazji ucierpiało mienie lokalu. Kiedy już na miejsce dotarli mundurowi, rozróba rozgorzała na dobre  zarówno pomiędzy klientami (również tymi którzy wcześniej nie brali udziału w awanturze) jak i umundurowanymi funkcjonariuszami. Kiedy w końcu udało się uspokoić całe towarzystwo okazało się, że prawie wszyscy goście restauracji (włącznie z tymi mocno pijanymi) to funkcjonariusze policji. Kilku z nich najbardziej poszkodowanych trafiło do szpitala, reszta po otrzeźwieniu musiała się mocno tłumaczyć przełożonym. Na chwilę obecną toczy się sprawa wewnętrza, która ma zadecydować o ich losie.


Po bardzo długiej absencji na rynek autorski powraca Rumiko Takahashi (Ranma ½). Znana i lubiana 61-letnia Takahashi, przez ostatnie 40 lat skupiała się na tworzeniu projektów do Shonen Sunday. Dziś już wiadomo, że wczesną wiosną przyszłego roku powróci ona na rynek wydawniczy z nowym projektem. Na chwilę obecną nic nie wiadomo na temat nowego dzieła autorki, ale biorąc pod uwagę jej dotychczasowy dorobek o jakość nowego tytułu można być spokojnym. 


Japońscy konsumenci całkowicie oszaleli w ostatnich dniach na nową mięciutką poduszkę w kształcie pupy. Firma która wpadła na ten dość specyficzny pomysł po udanej akcji na Kicksarterze i całkiem udanej sprzedaży w USA, teraz wchodzi na rynek Japoński. Debiut w KKW „Buttress Pillow” następuje poprzez kampanię crowdfundingową w lokalnym serwisie.  Już teraz można być pewnym, że będzie to prawdziwy hit najbliższego okresu sprzedażowego. Firma ustawiony limit 500 tysięcy jenów zdołała przebić w kilka godzin a do tej pory powiększyła go o ponad 200%.


Tegoroczne targi Tokyo Comic Con 2018 przeszły do historii. Dla Wszystkich którzy niemieli okazji być na miejscu i podziwiać wielu atrakcji, pozostaje zaglądnąć go galerii i sprawdzić jak w tym roku wypadł poziom Cosplayowy. Dajcie znać który waszym zdaniem robi największe wrażenie.


Light Novelka Yuumikan’s pt. Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu (lit. I hate being in pain, so I think I’ll put all my points into defense) otrzyma wersję anime. Internetowa powieść publiowana już od jakiegoś czasu na łamach Shousetsuka ni Narou, została przeczytana ponad 60 milionów razy i bardzo dobrze oceniona przez konsumentów. Jak zapewniają twórcy nie będzie to kolejna produkcja dziejąca się w wirtualnym świecie gier ale coś ponadto z wieloma ciekawymi wątkami. Na chwilę obecną nic niewadomo na temat daty premiery serialu ale można przepuszczać, że produkcja raczej nie pojawi  się na ekranach telewizorów w sezonie 2019. Szykuje się kolejny klon SAO czy jednak może coś bardziej ambitnego?


Smażone kurczaki – nowym upodobaniem kulinarnym pośród Japończyków. Przynajmniej tych zamieszkujących stolicę i odwiedzających jeden z oddziałów Lawson's TOC Osaki, w którym zainstalowana pierwszy automat podający smażony drób. Każdy klient wspominanego sklepu, pragnący ciepłego, chrupiącego smażonego kurczaka, ma ku temu teraz okazję. Testy maszyny potrwają do 28 grudnia ale firma, widząc spore zainteresowanie klientów już planuje początkiem przyszłego roku rozesłać podobne automaty do pozostałych oddziałów w całym kraju. Ciekawe czy coś podobnego przyjęłoby się u nas?


Kolejna sprawa kryminalna wprost z KKW. Tym razem nie chodzi o kradzież dokonaną przez zwykłego obywatela. Policja Osaki zatrzymała założyciela japońskich supermarketów (i jednego z bogatszych obywateli) pod zarzutem sutenerstwa. Takuji Maeda założyciel sieci Tamade, czerpał korzyści z prostytucji (wynajmując jeden ze sklepów członkom Yakuzy). Jego sklep w Osace oferował swoim klientom coś więcej niż tylko jedzenie. Dowodu przeciwko Takuji są na tyle poważne, że nie wróży to dobrze jego przyszłości jak i przyszłości jego firmy.


Tydzień bez wzmianki o samurajskiej modzie królującej ostatnimi czasy na ulicach Japonii, to tydzień stracony. Tym razem naprzeciw miłośników klasycznego odzienia wyszła firma Kuden. Przygotowała ona już jakiś czas temu kampanię crowdfundingową której przedmiotem było odzienie wierzchnie na chłodniejsze dni (coś w rodzaju kurtki/płaszcza). Projektant stroju otwarcie wspomniał, że czerpał on inspirację z wyglądu starych zimowych kimon. Pomysł najwyraźniej się mocno spodobał bo projekt zebrał ponad 100 tysięcy dolarów (prawie 3 razy więcej niż zakładano) a do końca akcji pozostało jeszcze sporo czasu. Obok wspominanej kurtki na rynku powinna się pojawić również stylizowana koszula oraz spodnie. Wszystko w wersji zarówno męskiej jak i damskiej.
Źródła:

Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
9 grudnia 2018 - 10:44