Japan News #23 - Froszti - 26 stycznia 2019

Japan News #23

Kolejne zestawienie „ciekawych” wiadomości wprost z Dalekiego Wschodu. Tym razem kilka wiadomości kryminalnych, coś dla fanów Pokemonów oraz zapowiedź nowego anime. Jak zawsze zachęcam do komentowania co Waszym zdaniem w minionym tygodniu było najciekawsze.  


Miasto Kasugai City, policja zatrzymuje 60-letniego mężczyznę, półetatowego pracownika Urzędu Pocztowego, który starał się wykonywać swoje obowiązki bardzo sumiennie. Zastanawiacie się dlaczego więc został aresztowany? Okazało się, że jest on również członkiem Yakuza o czym zapomniał wspomnieć w swoim CV i podpisując umowę podpisał oświadczenie, że nie należy do żadnej grupy przestępczej. Sprawą 60-latka zajmie się teraz sąd ale raczej nie wróżę mu zbyt wesołej przyszłości.


Ponownie wracamy do Osaki. Tym razem tamtejsza policja poszukuje mężczyzny nazywającego się "Tights World", który zaczepia w całym mieście kobiety i stara się z nimi przeprowadzić rozmowę na temat rajstop i ich upodobań. Kilka pań najwyraźniej niemiało ochoty rozmawiać na ten temat i złożyło zawiadomienie do władz, które mają teraz obowiązek powstrzymać zapędy „fana rajstop”. Świat pełny jest dziwnych ludzi a Japonia szczególnie…


Tydzień bez wzmianki o Pokemonach to tydzień zdecydowanie stracony. Tym razem fani będą mogli opróżnić zawartość swoich portfeli w celu nabycia pięknych obrączek ślubnych Pikachu. Marka „You Treasure” zaprezentowało swój pomysł na tradycyjne obrączki ślubne i z miejsca przypadł on bardzo wielu osobą do gustu. Narzeczeni chętni do zakupu muszą przygotować się na wydatek około 110 000 jenów. Produkt na chwilę obecną będzie dostępny tylko za pośrednictwem sklepu internetowego ale już niedługo ma trafić również do stacjonarnych punktów sprzedaży. Ktoś byłby zainteresowany?


Firma Toot (marka odzieżowa specjalizująca się w bieliźnie) ma w tym roku bardzo „ciekawy” pomysł na Walentynkowy prezent. Proponuje ona swoim klientkom aby na święto zakochanych kupiły dla swoich wybranków zestaw składający się z pary męskiej bielizny i … bochenka chleba (rodzaj pieczywa zależny od wybranego koloru bielizny). Ma to być śmieszny dodatek wiążący się z podobieństwem obu słów (pan – pantsu) ale z tego co widać po komentarzach w tamtejszej sieci raczej nikogo to nie śmieszy. 


39-letni mieszkaniec prefektury Ibaraki, został zatrzymany przez policję pod zarzutem sprzedaży nieautoryzowanych figurek postaci z anime. Według lokalnych mediów podejrzany połączył głowę Nico Yazawy (Love Live) oraz korpus Darjelling (Girls und Panzer Darjeeling) i twór ten zaczął sprzedawać na jednym z portali internetowych. Złamał on w ten sposób bardzo surowe w Japonii prawo autorskie. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc się chęcią zarobku aby móc „przeżyć od 1 do 1”. Teraz w najlepszym przypadku grozi mu wysoka grzywna, w najlepszym do roku więzienia.


Jedna z największych sieci handlowych w Japonii, 7-Eleven przestaje sprzedawać czasopisma dla dorosłych. Wszystko to w trosce o turystów, którzy przyjadą do kraju podczas Olimpiady i mogliby się poczuć zniesmaczeniu tego rodzaju gazetami (serio?). Nie wiadomo czy pisemka wrócą do siebie po zakończonej imprezie sportowej ale raczej wszystko wskazuje na to, że miłośnicy tego rodzaju literatury powinni szukać sobie nowego miejsca zakupów.


Czasowe, tematyczne kawiarnie powiązane z jakąś znaną marką to w Japonii od dłuższego czasu coś zupełnie normalnego. Tym razem padło na serię My Hero Academia, która zaczyna współpracę z kawiarnią Sega Collabo w Tokio. Wytruj wnętrza,  starannie przygotowane menu i wszelkie inne dodatki będą nawiązywać do wspomnianego tytułu. Fani będą mogli odwiedzić lokal od 8 lutego do 3 marca.


W serwisie Kickstarter pojawiła się zbiórka mająca na celu zebranie funduszy na nowe anime skupiające się wokół „Food Trucków”. Pomysłodawcą produkcji jest firma Okamoto Kitchen, która na co dzień zajmuje się tego rodzaju działalnością i jest pewna, że uda się jej stworzyć realistyczne i ciekawe anime. W cały projekt został zaangażowany również Saitou Takuya (Sailor Moon, One Piece) oraz Cristina Vee ( Sailor Moon , Hunter x Hunter). Celem jest zebranie minimum 48 000 dolarów aby móc sfinansować epikę zdolną do stworzenia 10 odcinkowego serialu.


Seki we współpracy ze studiem Ghibli, wypuszcza na rynek limitowaną edycję zegarków „Spirited Away”. Zegarki będą dostępne w dwóch różnych kolorach (srebrny i czarny) w ilości 500 i 700 sztuk. Należy przygotować kwotę 14 000 jenów ( około 128 dolarów) aby móc sobie pozwolić na taką przyjemność. Czasomierze będą dostępne od 25 stycznia w sieci sklepów ALBA na terenie całego kraju.


Wydawana od 2016 roku, powieść graficzna „Infinite Dendrogram” autorstwa Sakona Kaidou, otrzyma swoją wersję anime. Ta nagradzana licznymi nagrodami novelka w końcu będzie miała okazję zadebiutować na szklanym ekranie. Na chwilę obecną nic więcej nie wiadomo na temat produkcji, ale prace nad nią mają się rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.


Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
26 stycznia 2019 - 11:05