Japan News #30 - Froszti - 16 marca 2019

Japan News #30

Bez zbędnych formalnych wstępów, zapraszam na kolejny przegląd newsów z Dalekiego Wschodu, minionego tygodnia. Jak zawsze proszę o komentarze, co tym razem wydało Wam się najciekawsze.

Tym razem krótko ale treściwe:


W sieci sklepów Donguri Kyowakoku  pojawił się specjalny i wyjątkowy produkt sygnowany logiem Studio Ghibli. Mowa tutaj o oficjalnym zegarku Kiki's Delivery Service Baby-G. Współpraca Ghibli i Casio zaowocowała powstaniem specjalnego czasomierza na 30 rocznicę wydania wspominanego anime. Zegarek trafi do sprzedaży już 12 kwietnia w cenie około 143 dolarów. Ilość egzemplarzy będzie mocno limitowana.


Wielcy fani Zeldy stanęli na ślubnym kobiercu. Na przyjęciu weselnym oczywiście nie mogło zabraknąć stosownego tortu, który mógł być pokrojony jedynie za pomocą miecza „Master Sword”.


Japońska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania VR dla dorosłych, wpadła na genialny pomysł. Postanowiła ona wykorzystywać „moc niedoświadczonych chłopców” do wytwarzania energii. W dzielnicy Shibuya powstaje specjalny lokal w którym napaleni chłopcy z goglami VR na głowie będą mocno „pedałować” na rowerkach stacjonarnych w ten sposób zapewniając wystarczającą ilość energii do oświetlenia sporego neonu (znajdującego się przed lokalem). Firma w ten sposób chce promować swój produkt VR …


Kolejna Japońska para na ślubnym kobiercu, tym razem na tyle zafascynowana serią Dragon Quest, że stała się ona motywem przewodnim wesela. Na szczególną uwagę zasługują zaprojektowane zaproszenia. Mało tego każdy z gości otrzymał płytę pamiątkową od państwa młodych, która zabierała specjalną pełnoprawną grę.

Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
16 marca 2019 - 11:16