Recenzja komiksu Wika i mroczne wróżki - Froszti - 16 marca 2021

Recenzja komiksu Wika i mroczne wróżki

Ciekawa i wciągająca treść, niesamowity baśniowy klimat i cudownie prezentujące się rysunki. Takimi walorami kusi czytelnika seria Wika, której druga odsłona niedawno pojawiła się na naszym rynku.

Album Wika i mroczne wróżki zamówiony z księgarni TaniaKsiazka.pl to nie tylko bezpośrednia kontynuacja fabuły z pierwszego tomu, ale również szansa na poznanie wycinka przeszłości niektórych ważnych bohaterów. Z samego początku tomu mamy okazję zobaczyć jak Oberon zasiadła na tronie królewskim i jak jego życie zostało wypaczone przez trawiącą go nienawiść i wielkie nieszczęście. Wszystko to miało bezpośredni wpływ na teraźniejszość, w której „cierpienie” rozlewa się na całe królestwo. Poznajemy również dalsze losy głównej bohaterki, która trafiła pod opiekę tytułowych Mrocznych Wróżek. Magiczne istoty chcą pomóc Wiki w pokonaniu króla Avalonu, ciągle odczuwając do niego ogromną nienawiść za to, co zrobił im w przeszłości. Bohaterka ciągle tłamsząca w sobie smutek z powodu utraty bliskich sobie osób zaczyna coraz bardziej się zmieniać. Szybka i intensywna nauka sztuki magicznej ma pomóc jej w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu. Nie zdaje sobie ona jednak sprawy z tego, że za udzieloną jej pomoc Mroczne Wróżki zażądają nagrody, która będzie bardzo trudna do realizacji.

W przeciwieństwie do pierwszej części serii, gdzie dominowała wartka akcja i szybko następujące po sobie zaskakujące wydarzenia, w tomie drugim autor postanowił odrobinę zwolnić tempo historii. Dużo bardziej skupia się on tutaj na głównej bohaterce, pokazując jej stopniową przemianę. Album wypełnia treść, która ma wywołać u czytelnika chwilę refleksji zarówno nad samymi bohaterami, jak i postępującą fabułą. Wszystko to można traktować jako zabieg celowy, mający za zadanie odpowiednio przygotować czytelnika do lektury dwóch ostatnich części komiksowej serii.

Nic za to nie zmienia się, jeśli chodzi o oprawę graficzną tomiku. Nadal mamy tutaj do czynienia z pięknymi i niebywale szczegółowymi rysunkami, które napędzają sporą część nietuzinkowego baśniowego klimatu komiksu. Olivier Ledroit swoimi pracami zapewnia odbiorcy niesamowite wizualne doznania, które mają ogromny wpływ na końcową pozytywną ocenę całego dzieła.

Wika i mroczne wróżki jest więc solidnym kawałkiem komiksowej przyjemności, po którą powinni sięgnąć miłośnicy połączenia dobrej fabuły i pięknej komiksowej sztuki. Polecam sprawdzić inne warte uwagi komiksy i bestsellery w księgarni TaniaKsiazka.pl.


Piękna komiksowa baśń dla dorosłych, pozwalająca im zapomnieć o troskach dnia codziennego.
Froszti
16 marca 2021 - 09:37