Recenzja komiksu - OKP Dolores. Czerwony kryształ #3 - Froszti - 6 kwietnia 2021

Recenzja komiksu - OKP Dolores. Czerwony kryształ #3

Pierwsze dwa tomy przygód byłej zakonnicy Mony i najemnika Kasha, którzy rzucili wyzwanie licznym niebezpieczeństwom kosmosu, dość dobrze zostały przyjęte przez czytelników. Pora więc sprawdzić jak na tle poprzedników prezentuje się trzecia część cyklu.

Po mocnych wydarzeniach z drugiego tomu bohaterowie nadal kontynuują swoją podróż na kraniec znanego kosmosu. Piracki okręt OKP Dolores stał się dla Mony nowym domem, w którym szlifuje ona nowo zdobyte umiejętności. Przydadzą się one w konfrontacji z nowymi wyzwaniami, jakie przygotował dla niej los. Będzie miała ona okazję zaprezentować swoje zdolności, szczególnie że jej towarzysz coraz poważniej odczuwa skutki Rasseckiej trucizny toczącej jego ciała od środka. Odkrycie tytułowego Czerwonego Kryształu będzie tylko małym wycinkiem całej zaserwowanej tutaj akcji. Nadal poważne zagrożenie stanowią ścigający ich przeciwnicy, których należy pokonać, jeśli chce się odkryć wielkie tajemnice przeszłości.

OKP Dolores. Czerwony kryształ #3 z księgarni TaniaKsiazka.pl to album, który zamyka pierwszą część kosmicznej sagi. Należy więc spodziewać się po tytule odpowiedzi na wiele poruszonych wcześniej tajemnic i ostateczne rozwikłanie poruszonych tutaj wątków. Podobnie jak dwie poprzednie części, tom trzeci opiera się na sprawdzonych schematach, gdzie mamy stosowne szybkie wprowadzenie, rozwinięcie akcji z kilkoma zaskoczeniami i naprawdę mocną końcówkę, która potrafi wywołać uśmiech zadowolenia na twarzy czytelnika. Najważniejsze dla odbiorcy obok widowiskowej akcji, są tutaj jednak fabularne odpowiedzi. Autorzy potrafią wycisnąć z prostego i dość krótkiego scenariusza bardzo satysfakcjonujące zakończenie, które jednocześnie stanowi doskonały wstęp do dalszej opowieści (która początkowo nie była planowana, teraz jednak autor myśli nad kontynuacją). Oczywiście nie wszystko w 100% zostało dogłębnie wytłumaczone i pewne drobne tajemnice nadal będą pobudzać wyobraźnię czytelnika, to co jednak było w historii najistotniejsze ma tutaj swój finał.

Bezsprzecznie najlepszym elementem całego albumu (jak i całej serii) jest oprawa graficzna, która stanowi idealne uzupełnienie wartkiej przygodowej historii. Rysunki są rewelacyjne w każdym swoim aspekcie, pokazując, że twórca ma głowę pełną genialnych pomysłów, które w perfekcyjny sposób potrafi przelać na papier. Na pewno jest tutaj na czym zawiesić oko i można spędzić kilka dłuższych chwil na podziwianiu niektórych kadrów (szczególnie tych zajmujących całe strony).

OKP Dolores. Czerwony kryształ #3 jest więc idealnym zwieńczeniem świetnego komiksu, który potrafi w zapewnić odbiorcy iście kosmiczną dawkę rozrywki. Tytuł polecany każdemu miłośnikowi dynamicznych space oper. Polecam sprawdzić również inne warte uwagi komiksy i bestsellery w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Idealne zakończenie części kosmicznej historii, która wywołuje u czytelnika szeroki uśmiech zadowolenia.
Froszti
6 kwietnia 2021 - 10:25