Recenzja Eden. It's an Endless World! Tom 3 - Froszti - 27 marca 2022

Recenzja Eden. It's an Endless World! Tom 3

Pierwsze dwa tomy zbiorczego wydania Eden. It's an Endless World oferowały czytelnikowi masę intrygującego, zaskakującego i mocno angażującego sci-fi. Nie inaczej jest w przypadku trzeciej części, w której ponad 400 stron wypełniono po brzegi mocną treścią.

Eden to bez cienia wątpliwości epokowe dzieło komiksowe, które już na stałe zagościło w panteonie legend. Nie jest to jednak pozycja zaliczana do grona prostych w odbiorze mang, po które sięga się, aby zapewnić sobie chwilę niezobowiązującej rozrywki. Każdy rozdział to bowiem mieszanka najróżniejszych emocji, ludzkich dramatów, mocnej akcji i wątków, które wymuszają na czytelniku dłuższą chwilę głębszej refleksji. Mamy więc tutaj do czynienia z komiksem, który trafi w gusta dojrzałego i mocno wymagającego czytelnika, który doceni kunszt i geniusz autora.

Eden. It's an Endless World! Tom 3 możliwy do zamówienia na TaniaKsiazka.pl doskonale wpasowuje się w dotychczasową nietuzinkowość i niesamowitość treści. Album zawiera materiały pierwotnie publikowane w oryginalnym tomiku numer pięć i sześć. Nie będę się tutaj niepotrzebnie zagłębiał w fabule mangi. Szczególnie biorąc pod uwagę jej skomplikowanie i zdolność twórcy do łączenia wielu wątków w jedną niezwykłą całość. Każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po ten tytuł, może być jednak pewien tego, że nie zakończy on lektury, dopóki nie zobaczy ostatniej strony. Już wcześniejsze odsłony były szalenie angażujące. Tutaj jednak ta wartość na tyle znacząco wzrasta, że momentami scenariusz pochłania czytelnika całkowicie, odcinając go od bodźców zewnętrznych.

Tajemnice, dramaty, intrygi, wielka polityka, korupcja, spiski, zdrady, przestępstwa, przemoc, sex, brutalność, poszukiwanie właściwej drogi życiowej, pragnienie lepszego jutra, religijność, szalona akcja. Wszystko to, co zostało wymienione stanowi jedynie część zawartości trzeciego tomu. Zarówno bohaterowie, jak i sam czytelnik będą borykać się tutaj z dziesiątkami różnorakich emocji. Endo Hiroki zadbał przy tym, aby żaden z elementów jego dzieła nie był nadmiernie przesadzony i wszystko ze sobą idealnie współgrało.

Tak też jest w przypadku oprawy graficznej, która stanowi perfekcyjne uzupełnienie scenariusza. Prace Endo to mieszanka realizmu (z wielką dbałością o każdy detal) z niezwykłą pomysłowością, której efektem jest wykreowany świat sci-fi (z którego byliby dumni najwięksi pisarze tego gatunku). Artysta skupia się tutaj nie tylko na projektach postaci, ale również samych tłach nadając tym samym wielu scenom niezwykłej głębi. Ogromnym plusem są również ukazane przez niego dynamiczne sekwencje akcji, mogące chwilami wręcz przypominać sceny z filmów Baya.

Jeśli więc ktoś pragnie zanurzyć się w niezwykłej opowieści sci-fi, to seria Eden. It's an Endless World jest tym co powinno znaleźć się na jego półce. Zachęcam również do sprawdzenia innych komiksów i nowości w księgarni Taniaksiazka.pl.

Niezwykłe komiksowe arcydzieło, które powinno zadowolić każdego (nawet najbardziej wybrednego) miłośnika sci-fi.
Froszti
27 marca 2022 - 11:29