Recenzja Cicca Dum-Dum. Tom 3 - Froszti - 12 kwietnia 2022

Recenzja Cicca Dum-Dum. Tom 3

Ponętna brunetka powraca, aby ponownie rozpalić męską wyobraźnię i wykorzystać wdzięki swojego ciała do zawładnięcia umysłami facetów. Oznacza to nic innego jak kolejną solidną dawkę komiksowej erotyki wymieszanej z humorem i wartką akcją.

Seria Cicca Dum-Dum to pozycja kierowana tylko i wyłącznie do dorosłego i świadomego czytelnika. Duet Carlos Trillo (scenariusz) i Jordi Bernet (rysunki) stworzyli bowiem bardzo pikantne dzieło, które nie boi się ukazywać cielesności jako motywu przewodniego. Erotyka w serii odgrywa bardzo ważną rolę, wypełniając prawie każdą stronę komiksu. Obok niej scenarzysta nie zapomniał jednak również o innych treściach, które odrobinę łagodzą pikanterię i sprawiają, że tytuł nie staje się jednotematyczny.

W albumie Cicca Dum-Dum. Tom 3 zamówionym w księgarni TaniaKsiazka.pl, znajdziemy dwie połączone ze sobą historie, w których to tytułowa bohaterka ponownie ukaże wszystkim swoje wdzięki i zdolności. Jej „problem” rozpoczyna się od konieczności opieki nad dorastającą bratanicą Nicole. Mieszkanie pod jednym dachem z młodą kobietą i konieczność opanowania swoich żądzy to dla wiecznie napalonej brunetki coś niewyobrażalnego. Obietnica złożona bratu, że „właściwie” wychowa ona jego córkę, jest jednak dla niej mocno wiążąca. O tym, czy uda jej się wytrwać w swoich postanowieniach i nie dać porwać nowej fali pożądania, przekona się każdy kto zdecyduje się sięgnąć po ten album.

W dalszej części komiksu sytuacja z Nicole robi się jeszcze bardziej poważna i groźna. Niewinna niewiasta staje się bowiem ofiarą porwania i ląduje ona w haremie pewnego bogatego szejka. Ktokolwiek zdecydował się na taki czyn, nie był widocznie świadomy konsekwencji, jakie to przyniesie. Ciotka Cicca nie miała bowiem zamiaru pozwolić skrzywdzić swojej podopiecznej i rusza jej z pomocą. Oznacza to nic innego jak dawkę szalonej „akcji”, która zagrozi naprawdę wielu mężczyzną.

Fabuła trzeciego tomu nie jest może jakoś nadmiernie porywająca i głównie opiera się na bardzo prostych założeniach. Nikt kto decyduje się sięgać po taką serię, nie będzie jednak oczekiwał od niej porywającej wielowątkowej opowieści. Tak jak zostało to już wspomniane wcześniej, Carlos Trillo sensacyjną akcję (rodem z opowieści gangsterskich lat 20. i 30.) miesza z lekkim (często dość sprośnym) humorem, aby złagodzić erotyczną stronę swojego dzieła. Mieszanka ta sprawdza się znakomicie i wspólnie tworzy dość pikantny tytuł, który nie przekracza jednak pewnych norm (zależnie od czytelnika).

Świetnym uzupełnieniem treści jest zastosowana oprawa graficzna. Czarno-biały styl Berneta potrafi naprawdę mocno zaskoczyć i doskonale podsycić klimat wybranych scen. Z pozornie prostych rysunków artysta potrafi wydobyć sporą pikanterię, co jest dość istotne dla komiksu erotycznego. Jednocześnie jego prace nie są nadmiernie wulgarne, epatując mocno humorystycznym akcentem.

Cicca Dum-Dum Tom 3 nie jest tytułem, który można polecić każdemu. Jeśli jednak ktoś szuka humorystyczno-sensacyjnej prostej historii i nie boi się wyrazistej erotyki, to zarówno ten tytuł, jak i cała seria jest tym czym powinien się on zainteresować. Zachęcam również do sprawdzenia innych komiksów i nowości w księgarni Taniaksiazka.pl.

Akcja, humor, wyrazista erotyka – wszystko to przeznaczone dla dorosłego i świadomego czytelnika pragnącego dawki komiksowej pikanterii.
Froszti
12 kwietnia 2022 - 10:50