Kakegurui tom 16 - szybka recenzja. - Froszti - 14 września 2023

Kakegurui tom 16 - szybka recenzja.

Po dłuższej przerwie w moje ręce wpadła manga Kakegurui tom 16. Pora więc ponownie zanurzyć się w szaleństwie hazardu i zobaczyć jak dalej toczą się losy uczniów pewnej elitarnej szkoły średniej.

Szesnasta odsłona serii skupia się na ukazaniu dalszego wątku wyborów do samorządu szkolnego, wraz z zakończeniem tego etapu historii. Na placu boju o stołek przewodniczącego pozostało już tylko kilku uczniów. Każdy (lub prawie każdy) jest mocno zdeterminowany do tego, aby odnieść ostateczny sukces i gotowy jest dosłownie na wszystko. Przyjdzie nam więc tu obserwować dużą dawkę „hazardowego szaleństwa”, które prowadzi do zaskakującego finału.

Hazard, knowania, oszustwa, przekupstwa - tego rodzaju elementy szczelnie wypełniają mangę, potęgując napięcie udzielające się czytelnikowi. Wszystkie ona jednak dość dobrze znane są fanom cyklu, bo pojawiają się w serii prawie od samego początku. Szesnasta odsłona serii to jednak również kilka scenariuszowych niespodzianek. Jedną z nich jest zepchnięta na dalszy plan Yumeko. Nastolatka z nieznanych nam powodów unika nowych hazardowych starć i na pewien czas znika z pierwszego planu historii.

Pierwsze i najważniejsze skrzypce odgrywa tu trójka Kirari, Ririka i Mary. To na ich pokerowym pojedynku twórca skupia największą uwagę, dodając do tego oczywiście porcję wyrazistych emocji. Wątek ten okazjonalnie przerywany jest scenami z innymi uczniami, którzy ciągle biorą udział w toczącej się walce i każdy z nich ma w tym jakiś swój ukryty cel. Wszystko to powoli wraz z przeczytanymi stronami nabiera większego sensu, ostatecznie wyjaśniając się w wielkim finale. Tomik oczywiście kończy się w taki sposób, aby ponownie mocno pobudzić ciekawość czytelnika i zachęcić go do sięgnięcia po kolejną odsłonę.

Od strony fabularnej mandze nie można więc niczego zarzucić. Zarówno tempo akcji, pewne sekrety, jak i różnorakie emocje bohaterów są dobrze i ciekawie zaprezentowane. Dodatkiem do tego jest ponadto kolejny raz świetnie prezentująca się oprawa graficzna. Uwagę czytelnika szczególnie przykuwają projekty postaci i ich twarze.

Kakegurui tom 16 powinien więc w pełni usatysfakcjonować fana serii i zapewnić mu tym samym odpowiednią dawkę szalonej rozrywki. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejną odsłonę.

Kolejna szalona dawka mangowej rozrywki, która powinna zaciekawić i zadowolić fanów serii.

Manga do kupienia w sklepie wydawnictwa Waneko.

Froszti
14 września 2023 - 14:17