The Witcher 2: Papercraft of Kings – najciekawszy zestaw prasowy targów Gamescom - Olek - 20 sierpnia 2010

The Witcher 2: Papercraft of Kings – najciekawszy zestaw prasowy targów Gamescom

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów może i nie zgarnie pierwszej nagrody w kategorii The Best of  Gamescom 2010, ale gra tworzona przez studio CD Projekt Red wzbudziła w Kolonii spore zainteresowanie. Branżowi dziennikarze są pod wrażeniem przygotowanej specjalnie na targi prezentacji, a zwłaszcza oryginalnego pomysłu na zestaw prasowy.

źródło: serwis Kotaku.com

Zawartość pakietu The Witcher 2: Papercraft of Kings szczegółowo przedstawił Michael Fahey z serwisu Kotaku. W pudełku wyglądem przypominającym opakowanie z grą znalazły się: płyta DVD z materiałami informacyjnymi, naklejki, notatnik i długopis (wysoce pożądane wśród dziennikarzy), fragment prozy Andrzeja Sapkowskiego (dlaczego tylko po niemiecku?) oraz – czas na werble... - trzy papierowe figurki do samodzielnego złożenia: oprawca Gory Dave, wychudzony więzień Skinny Bob i rzecz jasna Geralt z Rivii we własnej, kanciastej osobie.

źródło: serwis Kotaku.com

Poskładanie trójki bohaterów tej pierwszej w dziejach radykalnie papierowej gry (RPG) z nieliniową fabułą wymaga nieco umiejętności manualnych, o czym przekonuje Petra Silie na forum oficjalnej witryny internetowej Wiedźmin 2. Końcowy efekt wart jest jednak włożonego wysiłku!

Trzeba przyznać, że PR-owcy z CD Projekt mieli świetny pomysł i pewnie wielu graczy chętnie zobaczyłoby papierowe figurki do samodzielnego montażu np. w kolekcjonerskiej edycji drugiej części przygód Geralta.

Olek
20 sierpnia 2010 - 23:52