Xbox Fun Day 2010 - fotorelacja - batalia - 31 sierpnia 2010

Xbox Fun Day 2010 - fotorelacja

Tegoroczny Xbox Fun Day odbył się pod znakiem jurajskich domów zdrojowych, ulewnych deszczy i wylewnych występów. Na trzy dni Podlesice-Kroczyce w powiecie zawierciańskim zamieniły się w zlot klockowych hardkorowców i casuali, których połączyło fanostwo, zabawa i piknikowanie.

Kuba Mirski z Microsoftu rozpoczyna imprezę przemową inauguracyjną. Nasze źrenice były równie podekscytowane na myśl o trzydniowym melanżu z mało przypadkowymi ludźmi pośród sielskich krajobrazów pełnych Xboxa.

Impreza podzielona była na kilka scenowych namiotów, z których każdy w zamyśle skrywał atrakcje. Ucieszyła perspektywa spróbowania Kinecta (namiot w tle), jednak ten nie zniósł warunków pogodowych i pozostało tylko stanowisko w hotelu. Główny namiot konsolowy zamykany był wraz z nastaniem późnej nocy, ale melanże i pogawędki trwały do rana.

Śniadanie. Fun Day 2010 był eventem darmowym: organizatorzy rozdali pakiety powitalne, a w nich, obok koszulek i plakatów - kupony na jedzenie i picie. Jednak zważywszy na to, że był również zamknięty (dla 500 szczęśliwców, którzy wygrali zaproszenia w konkursach), był dość srogi dla tych, którzy przyjechali bez zaplecza finansowego czy sutego prowiantu.

Pogoda nie dopisała, ale nikogo to nie zrażało. Parasole, zabawa i gry w napędach kręciły się dalej.

Najpopularniejszymi tytułami na takich imprezach są gry muzyczne, sprzyjając powszechnej sielance. Niestety, na Fun Dayu ustawiono tylko po jednym Guitar Hero i Rock Band oraz dwa DJ Hero. Co gorsza, większość zaraz obok siebie, zagłuszając się nawzajem. Pozytywnym akcentem była możliwość gry na wypasionej perkusji ION zamiast standardowej rockbandowej.

Fan Xboxa o zielonych (na cześć dashboarda) włosach próbuje sił w Blur.

Emocje. Podejrzany typ wyśmiewając zdolności Sama Fishera skrada się do hostessy, która przycupnięta za plecami Alana Wake'a próbuje wypatrzeć Opętanych bez latarki.

Hostessy anielskie, ale z przykrością donoszę, że w tym roku odziane po zęby.

Wielu graczy przyjechało na Fun Daya z dziewczyną, więc proporcje były wdzięczne, a widoki bardziej malownicze.

Obiad zawiódł bardziej od pogody i czasem brakowało atrakcji, ale ekipa tvgry miała pokerową twarz i asa w rękawie...

Przegląd Tygodnia bez precedensu: kręcony z udziałem reprezentacji polskich wydawców oraz publiczności!

Przewrotnym zagraniem w Przeglądzie było posadzenie na gorących krzesłach zawodników z LEMu, Ubisoftu, Cenegi i CD Projektu - obok siebie, tuż po ulicznym paszkwilu CD Projektu na tanie serie pozostałych. Panowie zręcznie żonglowali wypowiedziami, odpowiadając dziarsko na bezlitosne pytania publiczności i równoważąc siły polityczne.

Już po wszystkim - Moociej, Lordareon i Del przeżywają na nowo i krystalizują najlepsze momenty.

Tymczasem w namiocie hostessa musiała odmówić wszystkim poniżej 18 lat gry w Crackdown 2, więc sama zajęła się wolnym padem, by wykorzystać potencjał. Małym fundayowym PEGI-skandalem okazał się natomiast Dead Rising 2 - ktoś zwrócił uwagę na krew podczas przedpremierowej prezentacji gry. Zatem nie tylko bacznie sprawdzano dojrzałość chętnych do gry - dodatkowo,  grywalne stanowisko zostało nieplanowo umieszczone w odosobnionym namiocie, gdzie skrzętnie ukryto kontrowersyjną treść.

Przekrój gier na Fun Dayu był dość standardowy - nie zaznaliśmy tytułów-niespodzianek czy absolutnych ciekawostek.

Teoretycznie największym wydarzeniem imprezy była sobotnia sesja prezentacyjna. Przedstawiciele wydawców pokazują fragmenty gier, które do sklepów trafią dopiero za parę tygodni - namiastka wielkich targów w mini-wydaniu. Ujawniono także szczegóły dotyczące polskiego Xbox Live (blog Livelog, turnieje z nagrodami, gra po sieci z polskimi celebrytami, programy lojalnościowe dla abonentów usługi Gold i oczywiście darmowa migracja kont).

Pozostali, niewzruszeni nowinkami, trwali pogrążeni w mrocznych porachunkach z Alanem.

Wieczorny chłód rozgrzewał jurnymi, krzepkimi beatami charyzmatyczny DJ Pepe, który hiphopową duszę rozbudził nawet w Delu. Pozdro600.

Granie przedpremierowe było bardzo ograniczone czasowo, bo przesunięte na sam koniec planu wydarzeń. Można było przetestować m.in. F1 2010, Need For Speed Hot Pursuit, Dead Rising 2, H.A.W.X. 2. Tutaj: Two Worlds 2.

Turniej Modern Warfare 2. Zainteresowanych było tak wielu, że zmieniono regulamin specjalnie na korzyść najszybszej możliwej rozgrywki. Napięcie rosło - nie tylko w infrastrukturze elektrycznej hotelu pod obciążeniem kilkunastu konsol i telewizorów, ale też na myśl o nagrodach...

Zwycięzcy turnieju Halo 3 ODST uginają się pod ciężarem fantastycznych nagród - nowych, odchudzonych Xboxów 250 GB. Nie zabrakło też przaśnych słojów z ogórkami.

Lordareon z bólem serca wyłącza Xboxa na zakończenie zacnej imprezy, która skończyła się dla nas zbyt wcześnie. Już nie możemy się doczekać kolejnego Xbox Fun Day!

batalia
31 sierpnia 2010 - 00:50
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
31.08.2010 12:48
flavorflav69
30
Konsul

jak nie trudno zauważyć panie o wiele ładniejsze niż na gamescom'ie :D
i niezłe te nagrody w turnieju MW2,szkoda że mnie tam nie było ;(

31.08.2010 13:52
odpowiedz
HPV
34
Centurion

Marcin a'la Poker Face ;DD
Więcej żywotności chłopaki ;D

31.08.2010 13:52
Gambrinus84
😐
odpowiedz
Gambrinus84
111
GOL

tvgry.plRedakcja

Kwestia gustu, ale jak dla mnie nie roznia sie od siebie za bardzo... Gdyby pod zdjeciem widnial podpis "Niemki" pewnie od razu zaczetoby jechac po ich urodzie. :>

31.08.2010 13:54
Will Barrows
odpowiedz
Will Barrows
112
BOTOX

Eeee, rok temu Shaybeck robił lepsze zdjęcia :)

31.08.2010 14:05
Ychos
odpowiedz
Ychos
43
Pretorianin

świetne zdjęcia, szczególnie fajny jest ten duży pompowany x360. Ale nagrody w turnieju naprawdę super!

31.08.2010 14:59
Marcines18
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

Może być :D fajne zdjęcia

31.08.2010 16:17
odpowiedz
stachu1899
30
Chorąży

Heh jestem z dziewczyną na zdjęciu :) Graliśmy zacięcie w NHL :P

31.08.2010 18:16
😉
odpowiedz
zanonimizowany750954
1
Junior

no cóż nie każdy musi być fotogeniczny...mogę tylko prosić o wybaczenie ;)

31.08.2010 19:50
Syker
😍
odpowiedz
Syker
23
Chorąży

nasz Team reporterów gry online, raczej udawał, że było tak bardzo fajnie :P albo byli przemęczeni.

31.08.2010 20:04
odpowiedz
ModWar2
8
Legionista

Hahaha Ja Bylem I bylo PRO xD

02.09.2010 22:57
😁
odpowiedz
vonBuBs
46
Centurion

dotidorotka: i mnie tu uchwycili w złym świetle ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze