Trent Reznor + HBO + BBC = czadowy serial? - fsm - 29 września 2010

Trent Reznor + HBO + BBC = czadowy serial?

Trent Reznor, jednoosobowa muzyczna armia odpowiedzialna m.in. za Nine Inch Nails, to bardzo pracowity człowiek. Prócz tworzenia muzyki solo (NIN), z żoną (How To Destroy Angels), pisania ścieżek dźwiękowych do filmów (The Social Network) i produkowania dźwięków innych artystów, od jakiegoś czasu zajmuje się także telewizją. A jako, że ten temat wyjątkowo mnie interesuje, postanowiłem się nim z Wami podzielić.

Rzecz ma się następująco: w 2007 roku Reznor z pomocą kolegów wypuścił na światło dzienne album Year Zero, którego premierę poprzedzała złożona Alternate Reality Game wciągająca uczestników w niewesoły świat niedalekiej przyszłości, stanowiący fabularne tło zaprezentowanej na płycie muzyki. Gra toczyła się w Internecie i w świecie rzeczywistym, angażując różnego trodzaju nośniki - a całość wraz z 16 utworami dała podwaliny ciekawemu uniwersum. Uniwersum, które żyje dalej.

W jakiś czas po premierze YZ, Reznor zdradził, że rozmawia z grubymi szychami na temat przełożenia jego wizji na jakąs formę telewizyjną, najlepiej pełnowymiarowy serial. Kilka dni temu, po 2 latach milczenia, wyszło na jaw, że prace nad Year Zero poszły wyraźnie do przodu. Rozmowy ze stacją HBO, którą wspomagać ma BBC Worldwide, doprowadziły do konkretnych ruchów - jednym z producentów przyszłego gotowego produktu został Lawrence Bender (najlepiej znny jako współpracownik Quentina Tarantino), scenariusz tworzy (odpowiedzialny za Carnivale) Daniel Knauf, a wszystko ma się zakończyć jako mini-serial.

Z odpowiednim budżetem, zdolnymi aktorami i wciągającym scenariuszem (w którym totalitarne rządy i walczący z nimi ruch oporu łączą się z pseudo-religijnymi wizjami końca świata i wyraźnymi elementami s-f) może z tego wyjśc coś bardzo ciekawego. Za oczywistość przyjmuję, że Reznor, prócz stanowiska współproducenta, zajme także stanowisko kompozytora. Ja czekam. A jeśli Wy też chcecie czekać, to poniżej macie próbkę, która być może naprowadzi Was na trop tego, co możemy ujrzeć kiedyś na ekranach - teledysk do utworu Survivalism pochodzącego właśnie z albumu Year Zero.

fsm
29 września 2010 - 15:18