Wtopa z klasą #3 - Edyta Górniak w Guitar Hero - eJay - 11 października 2010

Wtopa z klasą #3 - Edyta Górniak w Guitar Hero

Jak dowiedziała się "pachnąca kurczakiem" Dorota Wellman - prowadząca Dzień dobry TVN - znana polska piosenkarka, której największy sukces opijamy już 16 lat, czyli Edyta Górniak wystąpi w najnowszej odsłonie Guitar Hero! Szok, niedowierzanie, tłumy mdleją, każuale na gwałt składają preordery, fani już sobie wyobrażają Edytę obok rockowych tuzów. Hmmm, tylko że przypomina mi to pewien stary, ale jary dowcip z radia Erewań mówiący, że na Placu Czerwonym rozdają rowery. A okazało się, że nie rozdają, tylko kradną. I nie rowery, ale zegarki.

Oczywiście szary Kowalski nawet nie wie, co to jest Guitar Hero, więc machnie na całą sprawę ręką i przyzna Wellmanowej rację, po czym zaparzy trzecią herbatę. Rozumiem również Wellman, widząc jakieś tam spadające kółeczka w różnych kolorach, które wyznaczają rytm... no jak byk podobne do Guitar Hero i w sumie fajnie, że taka wakacyjna dziennikarka kojarzy hicior sporego kalibru. Ale! Kojarzenie faktów to jedno, a rzetelność to drugie. 15 sekund w Googlu mówi w zasadzie wszystko - Edyta Górniak nie ma nic wspólnego z Guitar Hero. Za to, jak dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach popularna piosenkarka wystąpi w Music Master Chopin! Różnica niby niewielka - tu i tu stuka się w jakieś klawisze i zdobywa punkty. Kierując się tą pokrętną logiką można dojść do wniosku, iż ludzie grający w Dooma, grali też w Unreala, Half-Life 2 czy Halo. W końcu w każdej z tych pozycji strzela się do wrogów.

Pani Edycie życzę z całego serca jakiegoś większego, szerszego, bogatszego występu w grze - niekoniecznie opartej na muzyce. Ma ładny głos, więc na dubbing jak znalazł. Ktoś napisze, że żartuję. Otóż nie :) Nie żartuję.

Uwielbiam miny piłkarzy z powyższego filmu. Jedno wielkie WTF!?!?! :) 

eJay
11 października 2010 - 09:51