Zestawy gier nowym hitem? - Brucevsky - 3 listopada 2010

Zestawy gier nowym hitem?

Prince of Persia Collection, Ico&Shadow of The Colossus, Sly Collection, God of War Collection. Chyba można już zacząć przebąkiwać o nowej tendencji na rynku gier. Zestawy dawniej wydanych produkcji, po odpowiednim odświeżeniu, stają się marketingowym strzałem w dziesiątkę.

Wcześniej pisałem o remake’ach dawnych gier, które są szansą dla wydawców na łatwe zyski, a dla graczy na całkiem miły powrót do przeszłości. Okazuje się jednak, że twórcy idą krok dalej i decydują się odświeżać nam całe serie. Czy to nie dziwne?

Ja jestem mile zaskoczony, bo w dobie wyciągania ode mnie gotówki za pomocą dodatków, mikro-płatności i innych abonamentów producenci i wydawcy gier decydują się dawać dwa, trzy lub nawet więcej tytułów w poprawionej choć trochę oprawie za wcale niewygórowaną kwotę. Równie dobrze przecież mogliby nas karmić pojedynczymi odsłonami, ale na szczęście aż tak pazerni nie są. I miło.

Co ciekawe, te wydawane po latach zestawy zyskują na znaczeniu także w oczach recenzentów i samych graczy, co potwierdzają wysokie pozycje Sly Collection czy zestawu gier Ico i Shadow of The Colossus w rankingach najbardziej oczekiwanych premier roku. Według niektórych serwisów internetowych, takie Sly Collection łapie się nawet w dwudziestce najważniejszych exclusivów na PS3, które są przed nami. To zaskakujące, przecież to już całkiem stare tytuły (jak na rynek gier), które wiele nowego nie wniosą.

Jako szukający oszczędności konsumenci powinniśmy się cieszyć. Ja to robię i wypatruję kolejnych zapowiedzi. Będzie okazja tanio nabyć na raz kilka pominiętych gier, a nawet uzupełnić bibliotekę tytułów o popularne serie. Może tak Resident Evil Pack od Capcomu z częściami 0-5?

Brucevsky
3 listopada 2010 - 18:50

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.11.2010 19:31
li_s
li_s
20
Konsul

Jak dla mnie jest to super pomysł, 3 znakomite gry w cenie 1. I nie ważne że mają tylko trochę poprawioną grafikę. Dobra gra nie starzeje się nigdy a że wygląda lepiej, nic tylko się cieszyć :)

03.11.2010 19:51
kwiść
odpowiedz
kwiść
115
Generał

GRYOnline.plRedakcja

Ten pomysł ma też tą zaletę, że wreszcie nie będzie trzeba kupować PS2, żeby zagrać w kilka perełek. Osobiście czekam jeszcze na kolekcję: MGS, Kingdom Hearts i Final Fantasy (wszystkie części z PS2).

04.11.2010 00:17
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
147
Cthulhu

Ja najbardziej czekam na kolekcję Kingdom Hearts, mam nadzieję, że jest już w planach.

04.11.2010 14:30
Harry M
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

o fajnie

04.11.2010 15:45
GaidenNinja
odpowiedz
GaidenNinja
5
Generał

Dla mnie to jest genialny pomysł, moje pieniądze mają z miejsca, naprawdę dobrze czasem sobie zobaczyć w co się grało keidyś w miarę przyzwoitej oprawie, a i "nowi" gracze będą mnieli świetną okazję do poznania perełek tego rynku.